У Львівській міськраді кажуть, що підземний паркінг не зруйнує ЛНУ ім. Франка

Економіка27 квітня 20117345

Львівська міська рада наразі не обговорювала можливість побудови підземного паркінгу біля Львівського національного університету ім. Івана Франка з керівництвом цього навчального закладу, - повідомив начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль. Водночас він висловив переконання, що це не зашкодить, а лише піде на користь університету.

«По-перше, ми до них не зверталися тому, що немає чого ще на цьому етапі звертатися. Наразі йде тільки розгляд можливості будівництва там паркінгу. По-друге, це не є територія університету, це – територія громади міста, міська територія, і тому якщо розглядати це через юридичні моменти, то ми не повинні до них звертатися. Це вже в процесі реалізації чи коли ми приймемо рішення, звичайно, ми будемо їх залучати як сусідів ділянки, щоб враховувати їхні побажання щодо кількості паркомісць, резервування якоїсь кількості для них», - сказав Сергій Кіраль у коментарі для ZAXID.NET 27 квітня.

Щодо висловлених у відкритому листі Університету побоювань, що будівництво підземного паркінгу може призвести до руйнування будівлі навчального закладу, Кіраль зазначив: «Вовка боятися – в ліс не ходити. Якщо таким чином іти, то ми взагалі нічого не повинні робити в місті. В нас якщо реконструкцію дороги якоїсь робити, теж можна сказати, що там важка техніка заїде, чи бульдозер, чи кран, що від цього може впасти якийсь будинок». За його словами, йдеться про «дитячі аргументи».

«Для цього існує технічна експертиза, «Гірпромнагляд», спеціальне обладнання, технології міжнародної німецької компанії, з якою ми ведемо переговори і яка вже 20 років будує підземні паркінги в центральних частинах провідних європейських міст, як Берлін чи Мюнхен, на центральних площах, поруч з оперними театрами, з корпусами університетів. Враховуючи цей досвід, ймовірність того, що у Львові щось піде не так – мінімальна», - додав він.

Водночас начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестиції Львівської міськради запевнив, що для самого Львівського університету побудова підземного паркінгу буде корисною, оскільки йдеться про те, аби вивести рух на вулиці Університетській під землю, а перед головним корпусом навчального закладу створити відкритий пішохідний майданчик, що покращить безпеку і збільшить площі для проведення різноманітних університетських заходів.

Як інформував ZAXID.NET , 13 квітня Сергій Кіраль повідомив, що підземний паркінг у Львові можуть збудувати біля головного корпусу Львівського національного університету ім. Івана Франка. Внаслідок цього повідомлення Університет опублікував відкритого листа з висловлення стурбованості такої інформацією.

«Чи не стане будівництво паркінгу руйнівною загрозою для пам’ятки архітектури й окраси нашого міста – головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка, який цьогоріч відзначає 350-річчя від часу заснування? Хто нестиме відповідальність за руйнацію цієї споруди та площі перед пам’ятником?», - йшлося у листі зокрема.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук