Перед операцією у львівському «Охматдиті» діти засинатимуть в обіймах батьків
У лікарні створюють спеціальну передопераційну палату
У львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» планують створити особливу передопераційну палату (її ще називають кімнатою засинання), у якому дітям вводитимуть знечулення у присутності батьків. Діти перед операцією засинатимуть, а після операції – прокидатимуться в обіймах батьків. Це значно зменшить стрес як для хворих дітей, так і для їхніх рідних, повідомила ZAXID.NET повідомила голова опікунської ради «Охматдиту», доцент кафедри Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького Андріана Мальська.
Такі кімнати засинання є у закордонних дитячих клініках і про неї давно мріяли хірурги «Охматдиту». Приміщення для створення такої палати виділили у центрі малоінвазивної хірургії лікарні. Плановий бюджет проекту – майже 465 тис. грн. З них – 64844 грн, це власні кошти ГО «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія». Ще 200 тис. грн надасть Міжнародний фонд «Відродження» за умови, що лікарня збере ще 200 тис. грн. Цю суму лікарня планує зібрати на краудфандинговій платформі «Велика ідея».
«Коли хвору дитину привозять до лікарні і розлучають з батьками, вона отримує великий стрес, що ще більше її пригнічує. Стресують перед оперативним втручанням дітей і батьки. Дитина почуватиметься значно спокійніше, якщо наркоз їй будуть вводити в обіймах батьків, а коли вона засне, перевезуть в операційну. Коли після операції дитина прокинеться і першою побачить маму, вона почуватиметься у безпеці, захищеною, що позитивно впливатиме на її емоційний стан», – каже Андріана Мальська.
Навколо втілення цієї ідеї об’єдналися провідні фахівці львівського «Охматдиту», Львівської академії мистецтв і громадської організації «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія» із залученням до розробки і реалізації українських художників (зокрема, Христини Приймак), дитячих психологів.
У кімнаті, виділеній для цієї цілі, проведуть ремонт, закуплять два нових ліжка, відповідну апаратуру, яка стежитиме за станом маленького пацієнта. Художники розмалюють стіни кімнати: вона буде кольоровою, казковою, а атмосфера наближена до домашньої, в якій дитині не страшно. У таких умовах діти і стресуватимуть менше, і одужуватимуть швидше.