У середу, 7 серпня, працівники львівської мерії демонтували майданчики на вулиці Чернівецькій біля закладів, що не мали на них дозволів.
Такі випадки контролюють працівники райадміністрації. Підприємців, які ведуть самовільну діяльність на міських вулицях, спершу попереджають. Якщо упродовж тижня власник ігнорує правила ‒ не оформляє належних документів, або не забирає столиків, це роблять примусово.
«Ми складаємо акт, де в семиденний термін просимо демонтувати літній майданчик. Після семиденного терміну адміністрація знову виходить, якщо майданчик не демонтований, знову складається акт, що він не демонтований», ‒ розповіла головна спеціалістка відділу Залізничної райадміністрації Наталія Бойко.
І тоді справу в свої руки бере адміністративно-технічне управління. Разом із найманими підрядниками, вони примусово демонтовують відкритий літній майданчик. Процес займає декілька хвилин. Все майно описують і складають акт. На місці одразу ж з’явився підприємець-власник ‒ Малік Магеррамов. Це вже не перший демонтаж його тимчасової споруди. Чоловік обурений, каже, що дозвіл хотів отримати, йому його не дали, бо він азербайджанець. І навіть викликав поліцію, проте вони провели виховну бесіду з самим підприємцем.
Натомість управлінці стверджують, що чоловік дозволу навіть не намагався отримати. Тож майданчик таки знесли. За декілька метрів ‒ літній майданчик підприємиці Мосолової, що також не має дозволу. Його також демонтували.
«Факт самочинного встановлення літнього майданчика ‒ то є правопорушення, яке підпадає під статтю 152 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Тому наше підприємство уповноважене складати адміністративні протоколи. Адмінкомісія має право накласти стягнення від 850 до 1700 грн за це порушення», ‒ розповіла начальниця міського відділу нагляду за станом благоустрою Марина Кустова.
До того ж підприємці мають заплатити підрядникам за демонтаж майданчика, аби отримати назад своє майно. З початку року в місті демонтували тринадцять самовільних літніх майданчиків.