У Львові для незрячих видали три твори Івана Франка

СуспільствоЮлія Лавришин, 19 серпня 20162560
У Львові шрифтом Брайля надрукували три твори Івана Франка

Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка» завершив роботу над публікацією творів Івана Франка для незрячих. Книги видали за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради в межах проекту «Місто літератури для незрячих: книга Брайлем і вголос».

Про це ZAXID.NET повідомила Оксана Потимко, очільниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка».

За її словами, книги «Грицева  шкільна наука», «Коли ще звірі говорили» та «Сойчине крило» будуть у вільному доступі – вони надійдуть як і в спеціалізовані залади для незрячих так і в публічні бібліотеки.

«Ми вибрали твори Івана Франка, що будуть особливо цікавими та корисними для школярів. Книги мають оригінальний дизайн обкладинки. Кожен примірник, окрім рельєфно-крапкового шрифту Брайля, доповнений аудіо версією, - розповіла Оксана Потимко. - Тираж кожного твору – 30 примірників. Насправді це дуже великий тираж, якщо зважати на те, що найбільше в Україні видання книги шрифтом Брайля – 200 примірників для всіх 80 тис. незрячих, що живуть в нашій країні».

Усі охочі зможуть безкоштовно ознайомитися з книгами у Ресурсному центрі, що розташований у 28 корпусі Львівської політехніки, в спеціалізованих закладах для незрячих та в публічних бібліотеках Львова. Також Ресурсний центр Львівської політехніки представить ці книги на Форумі видавців у Львові, проте придбати їх буде не можливо.

«На кожній обкладинці усіх книг ми зазначаємо, що продавати їх заборонено. Ми хочемо показати, що добрі справи для людей з особливими потребами можна і треба робити без комерційної мети. Ці книги нам вдалось видати завдяки конкурсу проектів у Львівські міській раді. Я подала свій проект «Місто літератури для незрячих: книга Брайлем і вголос» та виграла 20 тис. грн на ці потреби, - зазначила Оксана Потимко. – До цієї суми ми долучили і спонсорські внески. Тож за ці гроші ми не лише надрукували книги, а й купили 50 сучасних звуковідтворюючих пристроїв та озвучили одну з праць Митрополита Андрея Шептицького».

Книгу «Коли ще звірі говорили» видали ще на початку липня. Проте презентують її разом з двома іншими творами до 160 річниці від Дня народження Івана Франка. Презентація книг відбудеться 22 серпня під час прес-конференції у малій сесійній залі Львівської міської ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук