У Львові ліквідовують єдине в Західній Україні дитяче кардіохірургічне відділення

Діти з серцево-судинною патологією залишаються без високоспеціалізованої медичної допомоги

БлогиВіталій Петров , 7 листопада 2018 2636 7
Віталій Петров
кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні
У Львові ліквідовують єдине в Західній Україні дитяче кардіохірургічне відділення

З 1 січня 2019 року дитяче кардіохірургічне відділення Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) ліквідовують. Це було єдине відділення у Західній Україні, в якому дітям з серцево-судинною патологією надавали високоспеціалізовану медичну допомогу. З нового року такої допомоги їх позбавляють.

30 жовтня 2018 року ЛОКЛ видала наказ №270, в якому мова нібито йде про реорганізацію дитячого кардіохірургічного відділення, але насправді йдеться про його ліквідацію. Навіщо це робиться? Наразі це загадка.

У наказі, який підписав директор лікарні Михайло Гичка, стверджується, що таких змін вимагає наказ МОЗ від 01.02.2016 року «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення». Насправді наказ лікарні суперечить наказу МОЗ, оскільки у ньому відсутнє обґрунтування про застосування формули для визначення потреби у стаціонарних лікарняних ліжках, немає даних про належну потребу у ліжках відповідного (кардіохірургічного та дитячого кардіохірургічного) профілю, не вказані відомості, на підставі яких епідеміологічних чи медико-статистичних показів проводиться реорганізація.

Наказ ЛОКЛ від 30 жовтня 2018 року

Кардіохірургічне відділення з лабораторією штучного кровообігу та екстракорпоральних методик (ліжковий фонд 35 ліжок) та дитяче кардіохірургічне відділення (ліжковий фонд 10 ліжок) пропонується об’єднати у кардіохірургічне відділення та встановити ліжковий фонд 40 ліжок: 33 ліжка для дорослих та 7 ліжок для дітей.

Напрошується запитання: якій підставі зменшується ліжковий фонд для дітей?Відповіді на нього не дають.

Ефективне і якісне надання кардіохірургічної допомоги дітям неможливо уявити без палати інтенсивної терапії. Згідно з наказом про реорганізацію, три ліжка інтенсивної терапії для дітей переводять у анестезіологічно-реанімаційне відділення №2 і залишають лише ліжка для інтенсивної терапії дорослих.

По суті це є ліквідація палати інтенсивної терапії для дітей, що унеможливлює надання їм високоспеціалізованої медичної допомоги.

Від 1992 року дитячу кардіохірургію фінансує Люксембурзький Червоний Хрест – він безкоштовно надавав відділенню для лікування хвороб серця високовартісні апарати для ангіографії та ехокардографії, високоякісний хірургічний інструментарій, сучасні наркозні апарати тощо.

Тривалий час іноземні партнери оплачували операції дітям у Люксембурзі – врятованих ними діток - не одна сотня. Згодом, набравшись досвіду, львівські кардіохірурги з-за підтримки іноземних колег почали самі виконувати унікальні операції на серці. До Львова їхали маленькі пацієнти не лише з усієї Західної України, а й з Одеси, Херсона, Луганська, Донецька, Дніпра, Полтави, Черкас, Криму.

У 2016 році у дитячому кардіохірургічному відділенні український меценат провів ремонт палати інтенсивної терапії та палат загального перебування, витративши на ремонт майже 1 млн грн, а Люксембурзький Червоний Хрест обладнав реанімацію сучасним обладнанням європейських виробників на суму 300 тис. євро. А як тепер обласна лікарня виглядатиме в очах представників Люксембурзького Червоного Хреста? Чи захочуть іноземні інвестори й надалі підтримувати українську медицину? А, головне, що буде з дітьми, яким потрібна високоспеціалізована медична допомога?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук