У Львові лише 4 підприємців отримало дозволи на встановлення літніх майданчиків
З 1 квітня у Львові відкриють літні майданчики. Наразі офіційні дозволи на встановлення таких майданчиків отримало лише 4 підприємців. Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції повідомила директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич.
За словами головного художника міста Володимира Сколоздри, для отримання дозволу на встановлення літнього майданчика підприємець повинен подати в управління «Дозвільний офіс» низку юридично-правових документів: заяву про надання дозволу, свідоцтво про реєстрацію суб’єкта, свідоцтво на право власності чи договір про оренду, дозвіл департаменту економічної політики на ведення ресторанного господарства. Крім того, необхідно подати такі архітектурні документи, як зйомку поточної ситуації та світлину пропонованого місця, а також підписати декларацію про сплату обов’язкових платежів. Після цього відбувається засідання комісії управління архітектури впродовж 7 днів з моменту подачі заяви і в результаті отримують дозвіл на розробку проектної документації та архітектурно-художні вимоги. На розгляд представленого підприємцем проекту відводиться 10 днів і після цього управління архітектури видає дозвіл. Ще три дні необхідно на те, аби заключити договір про оренду з управлінням комунальної власності.
«Насправді, це не така складна процедура, як видається на перший погляд. Крім того, підприємці отримують повне сприяння зі сторони чиновників на всіх етапах. Загалом усю процедуру можна пройти впродовж місяця і навіть швидше», - зазначила Ірина Кулинич.
Дозвіл надається терміном на 5 років з правом розміщення літніх майданчиків виключно у межах сезонного періоду, з 1 квітня до1 листопада поточного року. Цьогоріч вже документи подало 11 підприємців, 4 з них дозволи на встановлення літніх майданчиків отримали. Зокрема, на проспекті Чорновола, на проспекті Свободи та на вулиці Староєврейській.
Цьогоріч особливу увагу приділятимуть архітектурно-художнім вимогами: «Мова йде і про матеріал, з якого виконаний майданчик, про його оформлення, освітлення, озеленення. Якщо майданчик планують розташувати в історичному ареалі міста, необхідно також погодити проект з управлінням охорони історичного середовища», - зазначив Володимир Сколоздра.
За словами Ірини Кулинич, за дотриманням усіх відповідних вимог слідкуватимуть комісії районних адміністрації. Майданчики-порушники демонтуватимуть.
«Крім того Львівська міська рада планує проводити конкурс на використання вільних ділянок, перелік яких визначить спеціальна комісія. Зокрема, планують розглядати ділянку біля Оперного театру», - зазначила Ірина Кулинич.
Торік управління архітектури надало підприємцям 144 дозволи на розміщення відкритих майданчиків. До міського бюджету від розташування таких об’єктів надійшло близько 600 тис грн. 19 літніх майданчиків було встановлено самовільно.