У Львові людей похилого віку запрошують на навчання
1 лютого стартує освітня програма «Золоті роки» для людей пенсійного віку. Навчальна денна програма створена з метою залучення людей похилого віку до активного життя, навчання, спілкування та відпочинку.
Про це 19 січня на прес-конференції зазначила координатор освітньої програми Людмила Гришко.
За її словами, "Золоті роки" дає можливість отримати знання з різноманітних дисциплін, серед них етикет, юридична консультація, вивчення комп’ютера, конфліктологія, лідерство, краєзнавство, англійська мова, психологія, оздоровчі танці та інші (на вибір). Навчання буде проходити 2-3 рази в тиждень впродовж трьох місяців (40 занять). Початок занять о 15.00.
Як зазначив Ігор Губіліт, керівник Інституту громадського лідерства, що є організатором цієї освітньої програми, у вересні минулого року відбулася перша така програма - вечірня, учасниками якої стали 28 осіб від 50 до 86 років; причому близько 20 осіб мали вищу освіту.
"Вийшовши на пенсію, склалося враження, що життя зупинилося. Дивилася у вікно, люди поспішали і мені хотілося рухатися. В газеті прочитала про набір на програму "Золоті роки". Подумала, що це для мене. На зустріч пришло багато таких людей, як я, які не хочуть сидіти на лавці і говорити про хвороби та політику, а хочуть щось робити… хоча б вірші читати, - зазначила випускниця першої програми (вечірньої) "Золоті роки" Зінаїда Малухіна. – Мені, особисто, навчання дало багато. Для прикладу курс "конфліктологія" змусив мене зробити переоцінку життя, у спілкуванні я стала набагато спокійнішою. Я знаю, як гасити конфлікти, як бути добрим і прощати".
Навчання, за словами Ігоря Губіліта, ділитиметься на дві частини: у першій – навчатимуться, а під час другої учасники матимуть можливість відвідати 10 громадських організацій, ознайомляться з їхньою діяльністю, і навіть зможуть долучитися до їхніх проектів.
Учасники програми сплачують доброчинну пожертву в розмірі 80 грн/міс. (одразу або частинами), яка використовується для організації навчальної програми.