У Львові на вул. Валовій запрацювала платна стоянка

Оксана Панчишин, 12 червня 20130
Паркування

У Львові на вул. Валовій запрацювала платна стоянка. За годину паркування власникам авто доведеться заплатити 4 гривні.

Як повідомив директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза, «Львівавтодор» буде самостійно обслуговувати стоянку, нікому в суборенду її не передавали. Комунальне підприємство взяло в лізинг обладнання для паркувальної зони, і має повернути кошти.

Для руху транспорту відкрита вул. Братів Рогатинців.

«Загалом паркувальна зона має 78 паркомісць. Для мешканців цієї вулиці плата становитиме 1 грн/год, з 19.00 до 8.00 у робочі дні, а також у святкові та вихідні дні плата не стягуватиметься. Для всіх інших плата становитиме 4 грн/год, окрім автомобілів служб екстреної допомоги та спецтранспорту. У закритій платній паркувальній зоні на вул. Валовій облаштовано 8 безкоштовних паркомісць для автомобілів, якими користуються люди з обмеженими можливостями», – зазначив радник міського голови з питань розвитку велосипедної інфраструктури Олег Шмід.

Він наголосив, що в центральній частині міста поступово вводитимуть платне паркування.

Нагадаємо, у Львові розробили концепцію впорядкування вуличного паркування в центральній частині міста з паралельним створенням вільних від транспорту пішохідних зон. Мета – повністю вивести вуличне паркування з центральної частини Львова і сприяти найбільш гармонійному використанню громадського простору в інтересах усіх мешканців міста.

Концепція поділяється на три стадії, кожна з яких має свій термін виконання.

Перша стадія передбачає три етапи. На першому етапі створюються платні паркувальні зони з контрольованими в’їзними і виїзними терміналами на межі або поблизу історичного ядра міста з блокуванням доступу транспорту в пішохідну зону.

Зокрема, платні паркувальні зони будуть облаштовані на вул. Валовій та на пл. Міцкевича, загальною кількість120 паркомісць.

На другому етапі врегульовується паркування поза цими зонами в межах кільця, окресленого пл. Торговою, вулицями Городоцькою, Менцинського, Листопадового Чину, Університетською, Січових Стрільців, Словацького, Стефаника, Дудаєва, Григоровича, Мартовича, Грушевського, Скельною, Костомарова, Шота Руставелі, Франка, Винниченка, Кривоноса, Гонти, пл. Осмомисла.

На другому етапі здійснюється також поширення пішохідних зон на ділянку вулиці Сербської від площі Соборної до вул. Валової, а також на вулицю Ліста.

Для запобігання паркуванню в недозволених місцях застосовують такі технічні засоби, як стовпці, вази, велостійки, огородження, а на вулицях з пасажирськими маршрутами – виділені смуги для громадського транспорту, захищені високими бордюрами чи іншими профільними формами. Організовується робота евакуаторів у співпраці з Державною автоінспекцією.

На третьому етапі облаштовується закрита платна паркувальна зона в північній частині міського центру в районі площі Теодора. Одночасно створюються дві пішохідні зони: 1) в околицях площ Старий ринок, Вічева та Звенигородська; 2) на схилах Високого замку на ділянці вулиць Смерекова та Пильникарська. Термін виконання – кінець 2013 року.

Друга стадія. Облаштування паркоматами відкритих паркувальних зон з транзитним рухом автотранспорту в наближених до центру дільницях. Домінує принцип: що ближче до центру міста, то дорожчим стає автомобіль. Окрім того, нерегламентований заїзд транспортного засобу в пішохідну зону, на тротуар або велосипедну доріжку суворо карається штрафами. Термін виконання – 2014-2016 роки.

Третя стадія. Будівництво підземних і багатоповерхових паркінгів та поступова сумірна ліквідація вуличних паркувальних зон.

На цьому етапі кожне введення нового паркомісця поза межами вулиці повинно супроводжуватися ліквідацією вуличного паркомісця. Очікується покращення вуличної інфраструктури, розширення пішохідної зони й інтенсивний розвиток веломережі. Термін виконання – 2017-2022 роки.

Розробники концепції переконані, що її реалізація сприятиме покращенню роботи транспортної системи; зростанню туристичної привабливості Львова; конкурентності Львова порівняно з іншими містами; притоку інвестицій в інфраструктуру; підвищенню прибутковості приватного бізнесу в центральній частині міста; екологічній ситуації.

Нагадаємо, загалом у Львові кількість місць для паркування автомобілів збільшиться на 178.

Із 10 січня у Львові рішенням виконкому дозволено роботу евакуаторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук