У Львові не можуть зупинити незаконне будівництво через «невловимого» забудовника

У Львові не можуть зупинити незаконне будівництво через «невловимого» забудовника
фото ZAXID.NET
Незаконне будівництво на вул. Личаківській, 259

На вулиці Личаківській, 259 у Львові продовжують зводити багатоповерхівку за підробленою документацією, бо керівництво інспекції Держархбудконтролю у Львівській області не може знайти власника компанії - забудовника, щоб вручити йому припис про припинення незаконного будівництва.

Про це під час апаратної наради з управлінцями міськради Львова розповів начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Роман Желик.

«Ми отримували багато листів від Львівської міськради, мінрегіонбуду та інших центральних органів влади про те, що на Личаківській, 259 багато місяців ведеться незаконне будівництво, про підроблені документи на нього і так далі. Однак ми законодавчо обмежені у важелях впливу на забудовника – ТзОВ «Лідер Моноліт», - розповів Роман Желик.

За його словами, тривалий період часу інспектори управління Держархбдконтролю у Львівській області не могли провести перевірки ТзОВ «Лідер Моноліт», бо із серпня по грудень 2014 року діяв мораторій на перевірку юридичних осіб.

За особистим проханням до керівництва обласної міліції, запевняє Желик, у грудні 2014 року інспектори Держархбудконтролю отримали постанову слідчого управління ГУ МВС Львівщини про перевірку забудовника.

За фактом перевірки вкінці грудня 2014 року інспекція скасувала декларацію на початок виконання будівельних робіт на вул. Личаківській, 259. Станом на сьогодні, запевняє Желик, цей об’єкт визнано самочинним.

Однак  притягнути до відповідальності правопорушника інспекція Держархбудконтролю у Львівській області не може, бо не взмозі його знайти, аби вручити припис про припинення незаконного будівництва.

«Ми не можемо на нього вплинути, бо він не реагує на наші виклики. Ми скерували листи до правоохоронних органів з проханням допомогти зі встановленням місця перебування керівництва ТзОВ «Лідер Моноліт», щоб його знайшли і привели чи до себе, чи до нас, щоб ми вручили їм припис про припинення будівельних робіт. Самі ми не можемо вриватись чи то на будмайданчик, чи будь-куди, де він може перебувати, бо не маємо такого права», - заявив Желик.

Службовець стверджує, що тільки після вручення особисто керівнику ТзОВ «Лідер Моноліт» припису про припинення будівельних робіт, можна готувати позов до суду про демонтаж самочинного будівництва на Личаківській.

«Позов до суду про знесення об’єкту самочинного будівництва має подати інспекція Держархбудконтролю у Львівській області у разі, якщо забудовник не виконає вказівку про припинення будівельних робіт впродовж 30-ти календарних днів після вручення йому припису особисто в руки», - заявив службовець.

Нагадаємо, незаконну забудову на вул. Личаківській, 259 управлінці ЛМР виявили у липні минулого року. Директор департаменту містобудування ЛМР Андрій Павлів виявив факт підробки дозвільних документів міськради забудовником ТзОВ «Лідер Моноліт», на підставі яких товариство отримало можливість розпочинати будівельні роботи на Личаківській, 259.

Після звернень юридичного управління ЛМР до інспекції Держархбудконтролю та відповідної перевірки, цей дозвіл було скасовано 22 липня 2014 року та видано припис про припинення будівництва, а також складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Незважаючи на це, у вересні 2014 року інспекція Держархбудконтролю Львівської області повторно видала ТзОВ «Лідер Моноліт» декларацію абсолютно ідентичного змісту, з посиланням на ті ж незаконні, підроблені документи і повторно видала дозвіл на початок будівельних робіт.

За даними ЄДР, юридична адреса ТзОВ «Лідер Моноліт» співпадає із адресою неазконного будівництва на вул. Личаківській, 259. Власниками товариства є Газанфаров Назим Джамаладдін та Новрузов Магеррам Магаммед Огли.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук