У Львові облаштують величезний хаб з ресторанами та офісами впритул до ЛАЗу
Занедбану будівлю «Львiвського заводу гiдромеханiчних передач» ревіталізують
До теми
Колишній цех «Львiвського заводу гiдромеханiчних передач» на вул. Стрийській, 45 реконструюють і облаштують у величезній будівлі офіси та заклади харчування. Про такі наміри повідомили у департаменті містобудування Львівської міської ради. Інвестором цього проекту, вочевидь, буде компанія київського бізнесмена, власника мережі «Фуршет» Ігоря Баленка.
Йдеться про одноповерхову закинуту будівлю, розміщену на вул. Стрийській, 45. Цю будівлю довжиною понад 200 метрів часто помилково сприймають як частину колишнього Львівського автобусного заводу (ЛАЗ). Однак хоч будівля і примикає до ЛАЗу за допомогою арки, вона не має до цього заводу жодного стосунку. Нежитлова будівля, яку видно зі сторони вул. Стрийської, – це колишній штамповано-інструментальний цех «Львiвського заводу гiдромеханiчних передач». Зараз цей завод не функціонує, однак як акціонерне товариство не перебуває у стані припинення.
Нинішній стан та візуалізація майбутнього хабу на місці цеху заводу гiдромеханiчних передач (зображення архітектурної студії Kreativ та Google)
Під час засідання містобудівної ради 2 лютого архітектори представили проект реконструкції цієї будівлі під величезний хаб з закладами харчування, офісами і виставковими площами. Згідно з проектом, будівлю колишнього Заводу гiдромеханiчних передач ревіталізують і зроблять її двоповерховою. На першому поверсі планують облаштувати критий паркінг та заклади харчування, а на другому – офіси.
Навпроти цієї будівлі облаштують відкритий паркінг. Загалом у критій та відкритій парковках планують облаштувати 160 паркомісць.
Загалом після реконструкції площа будівлі займатиме понад 8000 м², з яких 3490 м² передбачені під офісні приміщення і ще 4500 м² – під виставкові зали і заклади харчування. Загалом одночасно у цій будівлі зможе перебувати 1190 осіб.
За словами архітектора цього проекту Сергія Іванова-Костецького, головна ідея – надати промисловій будівлі вигляду фабрики, відтак наразі робоча назва цього проекту – Fabrick.
Земельна ділянка, на якій розташована закинута будівля заводу, перебуває в комунальній власності. До 2028 року її орендує ПрАТ «Львiвський завод гiдромеханiчних передач». Крупними акціонерами цього товариства, за даними YouControl, є зареєстровані на Віргінських островах компанії «Авейн лімітед» та «Плімсол Інвестментс Лімітед», а також українське ТОВ «Н.С.К. СІТІ».
ТОВ «Н.С.К. СІТІ» входить у групу компаній «Фуршет», компанії якої контролює мільйонер, депутат Київради від «ЄС» Ігор Баленко. Власниками ТОВ «Н.С.К. СІТІ» є власне Ігор Баленко та його бізнес-партнери Віталій Ткаченко та Ілля Битко.
Зазначимо, що район Львівського автобусного заводу стрімко розвивається упродовж останніх років. Біля будівлі «Львiвського заводу гiдромеханiчних передач» збудований ЖК «Леви міста» та будується житловий комплекс «Галжитлобуду». Окрім того, торік мерія дозволила компанії «Атріум Естейт», що входить до групи «Фуршет», збудувати 14-поверховий житлово-офісний центр біля ЛАЗу.