У Львові почали встановлювати камери цілодобового відеоспостереження

Головні новини Львова 17.12Вікторія Іваскевич, 17 грудня 2015, 19:01 1853 0

У Львові до кінця 2015 року мають встановити додатково 50 камер відеоспостереження. Так Центр безпеки міста, який невдовзі запрацює, зможе спостерігати за ситуацією на вулицях в реальному часі. Паралельно доступ до камер матиме поліція та СБУ.

Це поки що перший етап із запровадження повсюдного відеонагляду в місті. Наступного року мережу планують розширити до 200 камер, а в 2020 році їх буде вже півтори тисячі. З такою системою можна швидко ліквідовувати корки, помічати підозрілі предмети та оперативно розкривати кримінальні злочини.

«Коли відбулося вбивство на вулиці Коперніка біля Палацу Потоцьких, випадково попавши в камеру відеонагляду приватного магазину, людина була знайдена за 24 години. А другий приклад – це коли була закладена вибухівка на опорних пунктах, де не було камер. Ми не можемо навіть визначити конкретної години, хто заклав вибухівку, як заклав, в яку сторону пішов», – пояснив начальник управління муніципальної дружини Юрій Діль.

Тепер ситуація, за словами посадовця, буде зовсім іншою. Якісна система відеоспостереження дозволяє знизити рівень злочинності до 30 відсотків. А якщо йдеться, до прикладу, про викрадення автомобілів, то і на всі п'ятдесят. Тож системою будуть користуватись правоохоронці та спецслужби. Вже зараз до системи ЛОЦМАН під’єднанні десятки камер по всьому місту.

«Це ми в цьому році з'єднали камери «Львівавтодору» і поліцейські камери в єдину мережу. До кінця року планується встановити ще 50 в місті, а далі в нас є більш амбітні плани, – каже начальник штабу головного управління Національної поліції у Львівській області Юрій Гладун. – Звичайно, одному оператору складно дивитись в півтори тисячі камер одночасно. Але ми плануємо впровадити аналітику. Наприклад, якщо є підозрілий предмет, саме програмне забезпечення може звертати увагу, що предмет залишений на якийсь час і тоді дати інформацію оператору».

Лікарні, вокзали, зупинки та місця великого скупчення людей – усе буде під пильним наглядом. Спостерігати за ситуацією можна буде в режимі реального часу, а за потреби швидко знайти необхідний запис в архіві.

В.о. генерального директора компанії «Техніка для бізнесу», яка встановлює камери, Олег Петрович запевняє: камери якісні та надійні, а систему спеціально розробили під львівські умови та потреби.

«Система спроектована таким чином, щоб вона могла працювати незалежно від перебоїв живлення, від перебивання кабелю передачі даних. Вона має повне резервування за всіма параметрами», – розповів Олег Петрович.

До мережі відеоспостереження Центру безпеки міста планують під’єднати і камери, встановлені приватними підприємцями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук