До теми
У Львові відбулися спарингові бої зі спортивного ножового бою, де учасників вчили захистити себе і нейтралізувати суперника завдяки зброї і фізичним навичкам.
В Україні спортивний ножовий бій поширився із харківського осередку. А у нашому місті його активно культивують останні півроку. Керівник львівського підрозділу Юрій Кімбірський розповів: «Вже відбулася експертиза Науково-дослідного інституту фізкультури і спорту. Вона показала, що можна визнати ножовий бій видом спорту. За умови, що ним займаються люди не молодші 18 років».
00:43 07-05-2025
Аби уникнути травм під час контактних сутичок, спортсмен має подбати про захист ‒ шолом, рукавички, бандаж. За укол руки нараховують 1 бал, укол голови – 2 бали. Найбільше пунктів можна заробити за акцентований поріз шиї чи укол в корпус. Можна давати волю і ногам, однак за це балів не отримаєш. Тож рукопашним протистоянням радять не зловживати. Поєдинок триває, доки один із учасників не набере 5 очок. Втрачати ножа не варто, бо за 2 такі помилки припиниш боротьбу.
Учасник спарингів Михайло Ільєнко підкреслює: «У цій справі поєднано все: і кмітливість, і швидкість, і координація рухів. Над чим ми і працюємо на тренуваннях».
Ножовий бій нівелює переваги опонента в зрості, вазі та інших фізичних даних. І вчить, як не розгубитися в екстремальних умовах.
Учасниця Олександра Остапчак розповідає: «Я займаюся самозахистом. І кілька разів спробувала себе у ножовому бою. Здобуті навички допомагають мені розслабитися, зняти напругу. На вулиці вони ніколи не зашкодять. Крім того, розвивають абсолютно все тіло і розум, знімають задишку».
10 листопада як продовження ножового самозахисту проведуть практичний тренінг із володіння японським кастетом ‒ яварою.