У Львові відбувся Форум пошуку партнерів
У Львові за ініціативи Спільного Технічного Секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 14 грудня проходив другий Форум пошуку партнерів.
Про це ZAXID.NET повідомили у Львівській ОДА.
«Проведення цього Форуму є надзвичайно важливим. Ви можете знайти партнерів для реалізації проектів. Важливим також є обмін досвідом між областями, країнами щодо написання програм. Маємо можливість також налагодити більш тісну співпрацю з представниками Білорусії. У нас є успішною співпраця з польською стороною.
Як член моніторингового комітету зазначу, що за результатами першого етапу реалізації програми вже є відібрано 21 проект. Фінансування першого етапу становить понад 16 млн євро. Бажаю вам подальшої плідної співпраці. У першій половині 2011 року, заплановано оголосити другий конкурсний набір проектів. Фінансування становитиме понад 80 млн євро», – зазначив на Форумі перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків.
До участі у Форумі у Львові зголосилося понад 300 учасників, близько 150 з Львівської області. На Форумі можна ознайомитися із проектами учасників заходу.
Програма транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013» має три пріоритет: підвищення конкурентноздатності прикордонних територій – включає заходи з покращення умов для підприємництва, розвитку туризму, покращення доступу до регіону; покращення якості життя – охорона довкілля на прикордонних територіях, ефективні та безпечні кордони; інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад – включає заходи з розвитку можливостей транскордонного співробітництва на регіональному та місцевому рівні та ініціативи місцевих громад.
У Львові працює Представництво Спільного Технічного Секретаріату (СТС) Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 роки. Це перше представництво на зовнішньому кордоні Європейського Союзу з усіх програм Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства.
Метою створення СТС є забезпечення промоції Програми транскордонного співробітництва та надання необхідної інформації її потенційним учасникам. Представництво у Львові створено на базі Установи «Інформаційний Центр сприяння транскордонному співробітництву «Добросусідство», яка має досвід реалізації функцій представництва СТС в межах попереднього періоду реалізації Програми Добросусідства Польща-Білорусь-Україна INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004–2006. СТС працює у Львові на вул. Тиктора,5.
Програма транскордонного співробітництва спрямована на поглиблення співпраці в прикордонних територіях трьох держав. Зокрема на підвищення конкурентноздатності цих територій, покращення їх рівня життя шляхом підтримки підприємництва, розвитку основної транспортної інфраструктури та інфраструктури довкілля, туризму. Також програма спрямована на заохочення осіб і громад сусідніх прикордонних територій виступати з місцевими ініціативами та підтримувати їх в різних сферах життя.
До складу Території Програми входять регіони співправці та прилеглі регіони співпраці, в тому числі наступні адміністративні одиниці у Польщі: Кроснєнсько-Перемишльський субрегіон (Пiдкарпатське воєводство), Бялостоцько-Сувальський субрегіон (Пiдляське воєводство), Бяльско-Подляський і Хелмсько-Замойський субрегіони (Любельське воєводство), Остроленсько-Сєдлецький субрегіон (Мазовецьке воєводство), а прилеглі регіони співпраці: Жешувсько-Тарнобжезький субрегіон (Пiдкарпатське воєводство), Ломжинський субрегіон (Підляське воєводство) та Люблінський субрегіон (Люблінське воєводство); у Білорусі: Гродненська область, Брестська область, сім західних районів в Мінській області: Мядель, Вілейка, Молодечно, Воложин, Столбци, Нєсвіж, Клецьк та прилеглі регіони співпраці: східна частина Мінської (15 районів і місто Мінськ) та Гомельська область. В Україні дія програми поширюється на Львівську, Волинську, Закарпатську області, а також прилеглі регіони співпраці: Рівненські, Тернопільську та Івано-Франківську області.
На перший етап реалізації програми було подано 307 заявок, після формальної оцінки, було відсіяно 143 проекти. З Польщі було подано 192 проекти, України – 93, Білорусії – 22.