У Львові встановили протез ноги солдатові, скаліченому у зоні АТО

Головні новини за 24 липняОльга Зеліско, 24 липня 2014, 15:19 1272 0

В Україні набув чинності закон про реабілітацію. Відтепер за державний кошт протезуватимуть учасників антитерористичної операції, які постраждали під час бойових дій.

Серед перших пацієнтів, котрих реабілітовують, 36-річний мобілізований солдат Володимир. Чоловік робить свої перші кроки з ногою-протезом, який спеціально для нього виготовили на Львівському протезному заводі. Відтак за кожним рухом пацієнта стежить фахівець.

«Ми знімаємо гіпсовий негатив. Потім виготовляємо гіпсовий позитив, ідентичний розмірам культі. Все дуже індивідувально,» – пояснив технік-протезист Юрій Яськів.

На цей час в Україні таких пацієнтів-військовослужбовців, які потребують протезування внаслідок участі в АТО на сході, є 14.

Додамо, що львівські фахівці навчились виготовляти сучасні протези у німецьких колег. Вартість такого виробу від 20 до 80 тис. грн.

«Комплектація протеза, основні вузли – світової німецької фірми «Отобо», однієї з найкращих. Ця категорія людей, військовослужбовці, потребує високофункціональних протезів, ми будемо ставити на всі протези німецьку комплектацію», – розказав директор Львівського протезного заводу Сергій Суязов.

На Львівському протезному заводі є й стаціонар для пацієнтів, де навчають користуватися протезом. Обслуговування протезів для учасників АТО також безкоштовне.

Нагадаємо, у вівторок, 22 липня, Верховна Рада України з подачі депутата В. Сушкевича прийняла зміни до Закону «Про реабілітацію інвалідів України», де забезпечила безкоштовне лікування, реабілітацію та протезування учасників антитерористичної операції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук