У Львові збережуть ще одну радянську мозаїку та передадуть у музей

СуспільствоЗореслава Губарь, 28 серпня, 18:29 1125 1

Частину стіни із мозаїкою, яка декорувала паркан колишнього заводу «Кінескоп» у Львові, передадуть у музей «Територія терору». Щоправда, усієї композиції зберегти не вдасться, адже більша частина огорожі зруйнована.

«Ми хочемо зробити такий прецедент, бо згідно з документами не зафіксовано, що ця стіна має зберігатися. Але ми хочемо це зробити, оскільки є бачення з нашого боку, є бачення з боку музею «Територія терору», який готовий взяти на баланс цю стіну, і бачення компанії-забудовника», ‒ зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Сама мозаїка датується 1970 роком, її автор ‒ Володимир Патик. На ній зображена дівчина, яка тримає лампу, що символізує науково-технічний прогрес. Віднині почнуть підготовчі роботи, адже вцілілу частину паркана спершу покладуть горизонтально і тоді перевезуть у музей. Завершити роботи планують до 2 вересня. Далі цю мозаїку досліджуватимуть фахівці.

«Далі вже буде системна робота технічна над збереженням та експонуванням, а також робота наших наукових співробітників з дослідження. Тому що це унікальний рельєф для Львова, який має не тільки декоративну цінність, а й мистецьку цінність. Це досить цікава техніка і унікальна в своєму роді. Цікавий також і сюжет, який дуже нетиповий для того часу», ‒ додала Анна Яценко, завідувачка інформаційного сектору музею «Територія терору».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук