У Міносвіти вирішили вдвічі скоротити кількість заяв абітурієнтів до ВНЗ

Абітурієнти зможуть подавати лише сім заяв до різних ВНЗ і лише на три спеціальності

У Міносвіти вирішили вдвічі скоротити кількість заяв абітурієнтів до ВНЗ
У наступному році абітурієнти зможуть подати сім заяв на вступ у ВНЗ

У 2017 році абітурієнти зможуть подавати сім заяв до  різних вищих навчальних закладів на три спеціальності, тобто удвічі менше, ніж в цьому році. Відповідної домовленості досягла група з доопрацювання умов прийому до ВНЗ, повідомили у прес-службі Міністерства освіти України.

«Сім заяв – це дасть можливість абітурієнту сконцентруватися на обраних ним спеціальностях, а також не заплутатися в різноманітті спеціальностей і вузів», – розповів проректор КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров, спираючись на результати анкетування студентів університету з цього питання.

За даними Міністерства, у 2017 році вступ до вищих навчальних закладів відбуватиметься за результатами сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 і 2017 років. Для вступу до університетів обов'язковим буде сертифікат з української мови та літератури. З якого предмету будуть інші два сертифікати ЗНО – буде вибирати університет. Одним з них може бути або математика, або історія України, або біологія, третій сертифікат – з інших предметів, які визначить сам ВНЗ.

У 2017 році абітурієнти з Криму і Донбасу будуть надходити по окремим квотами. Також особливості надходження передбачені для пільгових категорій – інвалідів, дітей-сиріт, учасників АТО.

Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження документів про освіту триватиме з 29 червня до 18 години 25 липня. У 2017 році прийом заяв до вищих навчальних закладів на основі ЗНО триватиме до 18 години 26 липня. Вступні конкурси до вищих навчальних закладів пройдуть з 17 до 26 липня, а іспити – з 21 до 26 липня. Зарахування на навчання за бюджетні кошти буде проходити до 15 серпня 2017 року, а на контракт – до 18 серпня. Також умови прийому передбачають, що пільгові категорії абітурієнтів будуть зараховані до 28 серпня.

Нагадаємо, що за правилами 2016 року можна було подати 15 заяв на 5 спеціальностей. Кількість ВНЗ не була обмежена. Зазначена норма стосувалася бюджетної форми навчання.

Цього року для абітурієнтів запровадили можливість подавати заяви на вступ у ВНЗ через Інтернет.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук