У Молдові суд визнав незаконним перебування російських військ у Придністров'ї

СвітАндрій Стець, 3 травня 20172700
З 1992 року на території Придністров'я розквартировані частини оперативної групи російських військ

Конституційний суд Молдови визнав незаконним розміщення іноземних військ на території країни.

Таке рішення КС ухвалив, розглянувши запит членів Ліберальної партії Молдови від 2014 року про тлумачення поняття «нейтралітету» в Конституції. Ліберали заявили, що статусу про нейтралітет Молдови не дотримуються де-факто, поки на території країни дислоковані російські війська, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Конституційний суд ухвалив, що перебування на території Молдови військового контингенту або військових баз, контрольованих іншими державами, є неконституційним. При цьому КС зазначив, що «військова окупація частини території РМ на момент проголошення нейтралітету і в умовах браку міжнародного визнання і гарантії цього статусу не впливає на чинність конституційних положень про нейтралітет» Республіки Молдова.

Водночас у рішенні Конституційного суду також сказано, що «в разі загрози фундаментальним конституційним цінностям, таким як незалежність, територіальна цілісність або держбезпека, влада Молдови зобов'язана вжити всіх необхідних заходів, зокрема і військових, для їхнього захисту».

Суд висловився також про участь Молдови в операціях з підтримки миру, гуманітарних місіях і колективних санкціях проти агресорів і порушників міжнародного права, ухваливши, що це не йде врозріз із нейтралітетом Молдови.

Нагадаємо, що з 1992 року на території Придністров'я розквартировані частини оперативної групи російських військ (колишня 14-а армія).

Конституція Молдови була прийнята 1994 року. Стаття 11 говорить, що Республіка Молдова проголошує свій постійний нейтралітет і не допускає розміщення на своїй території збройних сил інших держав.

Як інформував ZAXID.NET, Україна раніше висловила готовність надати «зелений коридор» для евакуації російських військ і озброєння, розміщеного в селі Кобасна в невизнаному Придністров’ї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук