У МОЗ закликають українців відмовитися від куріння кальянів

Куріння кальянів та електронних сигарет збільшує ризик виникнення онкологічних та серцево-судинних захворювань.

СуспільствоЮрій Братюк, 8 листопада 20189770
У ВООЗ запевняють, що заяви щодо нешкідливості кальянів у порівннянні із сигаретами є маркетологічними вигадками.

У четвер, 8 листопада, в Україні розпочалась інформаційна кампанія метою якої є роз'яснення українцям шкідливих наслідків, які спричинає куріння кальянів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я країни.

Медики застерігають, що кальянний дим, як і дим інших тютюнових виробів, містить токсичні речовини, що можуть викликати рак легень та інші види раку, серцево-судинні, респіраторні та інші захворювання. Люди, які вживають кальян, отримують в десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж під час куріння сигарет. Зокрема, вони вдихають велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі – гіпоксію. Факт збільшення ризику захворіти на рак через куріння кальянів та електронних сигарет підтверджує і Всесвітня організація охорони здоров'я, в якій запевняють, що заяви щодо нешкідливості кальянів у порівннянні із сигаретами є маркетологічними вигадками. Куріння кальянів та електронних сигарет у довготривалій перспективі збільшує ризик виникнення онкологічних та серцево-судинних захворювань, чоловічого безпліддя і проблем із психікою.

За даними МОЗ, понад 2% дорослих є активними курцями кальяну. Крім того, серед людей віком від 14 до 34 років, які взагалі не є курцями, близько половини хоча б раз пробували курити кальян. У МОЗ також нагадують, що українським законодавством кальяни та електронні сигарети прирівнюються до звичайних цигарок і їхнє вживання є обмеженим на території деяких закладів: у ліфтах, лікарнях, ресторанах, зупинках громадського транспорту, на території навчальних закладів та дитячих майданчиків, у під’їздах житлових будинків, у підземних переходах тощо. Зокрема, куріння кальянів у громадських місцях, включно із ресторанами, заборонено з 2012 року, проте за результатами громадського моніторингу, кальян продовжують курити фактично у кожному п’ятому кафе, барі та ресторані. У МОЗ також нагадують про законопроект №4030а, прийняття якого дозволить Держпродспоживслужбі здійснювати перевірки у громадських місцях за фактом звернення громадян.

Матеріали інформаційної соціальної кампанії «Куріння кальяну вбиває» доступні для розповсюдження за умови обов’язкового посилання на Центр громадського здоров'я МОЗ України та громадську організацію «Життя».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук