У МВФ повідомили, коли розглянуть питання виділення чергового траншу Україні

У МВФ повідомили, коли розглянуть питання виділення чергового траншу Україні
фото Reuters
Залишилося переглянути меморандум про співпрацю і вирішити питання в енергетичному секторі

Міжнародний валютний фонд розгляне питання надання Україні наступного траншу за програмою розширеного фінансування (EFF) в найближчі тижні. Про це на брифінгу у Вашингтоні повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс, пише «Інтерфакс-Україна».

«Конкретної дати (засідання ради директорів) поки немає, але ми очікуємо, що це буде в найближчі тижні, і я поясню чому. Тому, що ми бачимо хороший прогрес у третьому перегляд програми співробітництва на $17,5 млрд. Був прийнятий збалансований бюджет, який містить мету нашої програми співпраці», - заявив Райс.

Джеррі Райс також зазначив, що для завершення підготовки до третього перегляду програми, який передує виділенню четвертого траншу, Україні залишилося лише активізувати реформу енергетичного ринку.

«Ми думаємо, що прийняття бюджету на 2017 рік в Україні знаходиться у відповідності з цілями програми. Електронне декларування державних чиновників високого рангу і рішучі дії щодо забезпечення безпеки фінансової стабільності були важливими кроками останніх місяців. МВФ знаходиться у тісному контакті з нашими партнерами в Україні... Ми думаємо, що запропонуємо нашій раді директорів завершити третій перегляд програми в найближчі тижні», - підкреслив Райс.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року МВФ схвалив надання Україні 3-го траншу в розмірі $1 млрд. В оновленому меморандумі співпраці Україна зобов'язалася перед МВФ провести земельну реформу і прийняти закон про поступове підвищення пенсійного віку громадян. На початку жовтня Рада продовжила мораторій на відчуження сільськогосподарських земель строком на 1 рік до 1 січня 2018 року.

Раніше Національний банк очікував надання наступного траншу МВФ у розмірі $1,3 млрд до кінця 2016 року, однак пізніше було заявлено про перенесення його отримання на 2017 рік. На початку січня стало відомо, що Кабінет Міністрів очікує черговий транш від МВФ на $1 млрд у лютому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук