У Нацбанку побачили зростання ВВП на 5-6%

Економіка1 квітня 20115250

Зростання ВВП України за перші два місяці 2011 року становить 5,1,1%. Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Про це ZAXID.NET повідомили у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Перші оцінки зимових місяців 2011 року дають підстави стверджувати, що економіка України рухається по траєкторії, яка перевищує бюджетний прогноз», – відзначив Валерій Литвицький.

За його словами, незважаючи на високу базу порівняння 2010 року (4,9% за січень-березень), у лютому ВВП нарощувався швидше, ніж у січні, а отже, йдеться про прискорення тенденції зростання. «За січень-лютий оцінка зростання ВВП прем'єр-міністра 5,5%. Оцінка НБУ - зростання ВВП за 2 місяці 6,4%. Моя оцінка в діапазоні між 5,1% - 6,1%», - наголосив він.

Серед складових непрогнозованої економічної активності Валерій Литвицький відзначив значне зростання у галузях промисловості (+10,5%), торгівлі (+11,9%) та транспорту (12,7%) у лютому 2011 року. Вагомий внесок зробило сільське господарство, обсяги виробництва якого у січні-лютому збільшилися на 5%, подолавши на 0,5% річний бюджетний орієнтир.

На думку керівника групи радників голови НБУ, березень цього року також може додати динаміки, оскільки у цьому місяці традиційно спостерігається перший пік у промисловості. «Бюджетний орієнтир по року (4,5%) у січні-лютому отримав добрий фундамент для досягнення. Наразі сформувалися підстави для покращення річного прогнозу зростання ВВП, яке доцільно здійснити в ході перегляду бюджету за підсумками 1 кварталу», - підкреслив Валерій Литвицький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук