У Нацбанку розповіли, що зробили з вилученими із обігу монетами дрібних номіналів
За 4 місяці від часу припинення обігу монет дрібних номіналів (номіналом 1, 2 та 5 копійок) Національний банк України вилучив близько 23,2 млн таких монет. Про це повідомили у Нацбанку у відповідь на запит «Громадське».
Загальна номінальна вартість таких монет складає близько 1 млн грн.
У Нацбанку нагадують, що з 1 жовтня 2019 року монети дрібних номіналів перестали бути грошима, тобто ними більше не можна розраховуватися. Водночас їх все ще можна обміняти на гроші дійсних номіналів.
«Банки України будуть здійснювати обмін фізичним особам монети номіналами 1, 2 та 5 копійок на монети і банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, в сумах, кратних 10 копійкам, без стягнення плати за проведення такого обміну – до 30 вересня 2020 року», – зазначили у Нацбанку та додали, що до 30 вересня 2022 року обміняти монети дрібних номіналів без додаткових плат та комісій можна у відділеннях НБУ та уповноважених банків.
Крім цього, Нацбанк повідомив, що з жовтня 2019 року почав поступово вилучати монети номіналом 25 копійок. Загалом за 4 місяці вилучили 27,9 млн таких монет. Загальна номінальна вартість таких монет складає майже 7 мільйонів гривень.
Вилучені з обігу монети НБУ утилізовує.
«Утилізація монет здійснюється шляхом знищення зображень (із залишенням видимої ознаки номіналу) на монетах, зміни їх форми та розмірів деформаційною обробкою за допомогою спеціального обладнання (установки знищення). Вилучені з обігу монети Національним банком України утилізуються в міру їх накопичення. Брухт монет відправляється на переплавку», – додали в НБУ.
Як інформував ZAXID.NET, 25 червня у Нацбанку презентували нову банкноту номіналом 1000 гривень. Її випустили в обіг 25 жовтня 2019 року. Крім цього Нацбанк вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок з 1 жовтня 2019 року. Вони перестали бути платіжними засобами, тобто розрахуватися ними неможливо.