У Нацбанку цьогоріч прогнозують інфляцію до 20%

Інфляція в Україні цього року може прискоритися до 17-19% під впливом девальвації національної валюти та підвищення регульованих тарифів.

Про це у четвер, 3 липня, повідомила голова Національного банку Валерія Гонтарева під час телемосту на інвестиційній конференції у Лондоні, передає Інтерфакс-Україна.

Вона наголосила, що НБУ переходить до нової для країни політики гнучкого обмінного курсу та інфляційного таргетування.

У той же час Гонтарева уточнила, що не варто плутати політику гнучкого курсу з реальною конвертованістю гривні, перспектива якої вимірюється роками, а перехід до політики інфляційного таргетування буде поступовим, приблизно — впродовж року.

Голова Нацбанку нагадала, що проведена раніше політика фіксованого курсу періодично призводила до різкої девальвації національної валюти. Вона також вказала, що отримані експортерами переваги за рахунок останньої девальвації гривні буде зменшено за рахунок зростання інфляції, тому не варто їх переоцінювати.

До слова, інфляція в Україні у травні 2014 року прискорилася до 3,8% у порівнянні з 3,3% у квітні, 2,2% у березні і 0,6% в лютому.

З початку цього року споживчі ціни у країні зросли на 10,5%, тоді як за весь минулий рік вони збільшились на 0,5%.

Держбюджет-2014 побудовано на прогнозі інфляції 14%.

Програма співпраці України з МВФ, схвалена у кінці квітня, передбачає перехід протягом 12 місяців до політики інфляційного таргетування з виходом на цільовий рівень інфляції 3-5% на рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук