У переговорах щодо Донбасу вперше взяли участь переселенці

Представники окремих районів захищатимуть інтереси понад 1,5 млн переселенців

Вперше у складі української делегації у роботі політичної групи та безпосередньо ТКГ взяли активну участь представники окремих районів Донецької та Луганської областей України. Про це 10 червня повідомляє прес-служба Офісу президента.

Так, окремі райони Донеччини представляли журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, окремі райони Луганщини — голова Міжнародної громадської організації, юрист Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер.

У відомстві зазначають, що на переговорах представники окремих районів захищатимуть інтереси понад 1,5 млн переселенців.

«Українська сторона поінформувала учасників консультацій, що радники української делегації — представники ОРДЛО України — братимуть участь у роботі груп ТКГ та у форматі ТКГ на постійній основі», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, українська сторона знову акцентувала увагу на необхідності забезпечення повного й безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї тимчасово непідконтрольної території. Також укотре підтверджено готовність України відкрити два нових КПВВ з гуманітарних міркувань.

Українська делегація запропонувала провести додаткове засідання безпекової групи, щоб обговорити питання розведення сил і засобів.

Окрім іншого, у межах робочої групи з політичних питань українська сторона заявила про можливість проведення місцевих виборів на території окремих районів Донецької та Луганської областей у встановлений законодавством термін.

Однак це можливо лише після всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів та техніки, роззброєння незаконних збройних формувань і відновлення контролю з боку уряду України над державним кордоном у зоні конфлікту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук