У Польщі відмовились від наміру повністю заборонити аборти після масових протестів

СвітЮлія Поліковська, 5 жовтня 20164410
Протести жінок проти у Польщі принесли результат: влада відмовилася від наміру повністю заборонити аборти

Влада Польщі відмовилися від ідеї повної заборони абортів після масових протестів жінок у країні. Про це заявив міністр науки і вищої освіти Польщі Ярослав Говін, повідомило агенство Associated Press.

За його словами, повної заборони абортів не буде, оскільки масові акції протесту вплинули на позиції влади Польщі з цього питання.

Раніше парламент Польщі ухвалив в першому читанні законопроект, який пропонує заборонити аборти і ввести кримінальну відповідальність за них.

У Польщі тисячі людей виходили на вулиці, протестуючи проти ініціативи про заборону абортів. Зокрема, 3 жовтня, влаштували акцію «Чорний протест».

Ініціаторки назвали акцію загальнопольським страйком жінок. Учасниці акції не вийшли на навчання та на роботу, використавши відпустки за власний рахунок, з догляду за дітьми, а приватні підприємці — призупинивши надання послуг з 8-ї до 18-ї години.

Учасники акції навмисно вбралися у чорний одяг, який, за словами організаторів акції, символізує жалобу за позбавленням вибору для жінки.

В Україні полячок підтримали акціями у Львові і Києві.

Зазначимо, чинний в Польщі закон про аборти є одним з найсуворіших у всіх європейських країнах. Однак консервативна влада Польщі вважає, що він занадто ліберальний - жінкам дозволено робити аборти у випадку, якщо вагітність загрожує її життю, якщо вагітність наступила в результаті згвалтування або інцесту або ж у випадках, коли плід має серйозні фізичні вади розвитку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук