Ватикан радикально змінив ставлення до абортів

Католики відпускатимуть гріхи жінкам, які зробили штучне переривання вагітності

СвітВолодимир Пиріг, 3 вересня 201511110

Папа Римський Франциск заявив про надання католицьким священикам повноважень з відпущення гріхів жінкам, які зробили штучне переривання вагітності, повідомляється в офіційній заяві Ватикану.

У документі понтифік заявив, що він «зустрів так багато жінок, що несуть в своєму серці шрам від цього болісного і обтяжливого рішення».

Своєю заявою Франциск зробив значний поворот у позиції католицької церкви. Традиційно католицизм розглядає аборт як один із найтяжчих гріхів, який автоматично призводить до відлучення від церкви. Зміна стосовно абортів буде чинною лише у наступному, Ювілейному році, що наступає у католиків кожні 25 років. Він триватиме з 8 грудня 2015-го до 26-го листопада 2016-го.

У більшості країн лише католицький єпископ може дарувати прощення за аборт, нове рішення понтифіка спрямоване на створення більш відкритої церкви без дискримінації.

«Це (рішення) жодним чином не применшує тяжкості гріха, але спрямоване на розширення можливості проявлення милосердя», – пояснив речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді.

Раніше Папа різко критикував аборти як частину «марнотратної культури». У 2014-му понтифік заявляв, що «жахливо подумати про те, що є діти, жертви абортів, які ніколи не побачать денного світла».

За даними опитування центру Разумкова від квітня 2014 року, в Україні близько 8% громадян називають себе греко-католиками, парафіян римо-католицької церкви – 1%, зазначає «Громадське телебачення».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук