Церковники запропонували свої доповнення до Конституції України

Лідери церков та релігійних організацій пропонують прописати в основний закон України право на таємницю сповіді

Іконостас у болгарській церкві

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій пропонує закріпити в Конституції, що цінність життя людини та її право на життя визнаються державою «від зачаття до природної смерті», заявив речник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).

«Аборт – це нейтрально-емоційний термін. А церкви та релігійні організації називають це тим, чим воно є, – дітовбивством. Це вбивство ненародженої дитини, яка ще сама не може захистити свої права», – сказав архієпископ Євстратій на прес-конференції у понеділок, 15 червня, передає Укрінформ.

Він додав, що цей пункт може спричинити широке обговорення в суспільстві, і запевнив, що церква готова і відкрита до цього.

«Ми відкриті до цього обговорення. Але ми вважаємо, що так само як держава захищає право на життя громадянина, який може і сам себе захистити, тим більше має бути захищене право на життя ненародженої дитини. Бо вона сама себе захистити не може», — додав Євстратій.

Крім того, митрофорний протоієрей Української греко-католицької церкви Олекса Петрів зазначив, що церковні діячі пропонують додати таємницю сповіді до 31 статті Конституції, яка регламентує таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Зазначимо, що у 2010 році церковники пропонували заборонити аборти. У 2012 році лідери Греко-католицької та Римо-католицької церков знову висловили ідею заборони абортів в Україні, але її розкритикували гінекологи.

У 2013 році подібну законодавчу ініціативу запропонувала парламентська фракція «Свободи», але її відхилив профільний комітет Верховної Ради.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше свої доповнення до Конституції України оприлюднили донбаські терористи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук