Релігійним організаціям дозволили відкривати свої школи та ВНЗ

СуспільствоОльга Карабан, 3 червня 201510280

У вівторок, 2 червня, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (Реєстраційний № 1447).

Авторами цього документу виступили народні депутати з фракції «Народний фронт» Павло Унгурян, Лілія Гриневич та Віктор Єленський. Законопроект підтримали 237 народних депутатів.

Документом передбачено, що релігійним організаціям, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право на створення навчальних закладів (дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих), інформує прес-центр Релігійно-інформаційної служби України.

Також внесено зміни до Закону України «Про дошкільну освіту». Ними передбачено, що у дошкільних навчальних закладах допускається діяльність релігійних організацій за умови, що вони є засновниками такого дошкільного навчального закладу.

У прикінцевих положеннях зазначається, що цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через один місяць з дня, наступного за днем опублікування закону.

«Держава не має права втручатися у справи церкви, а церква не повинна втручатися у справи держави, але вони можуть взаємодіяти. І найбільш успішною ця взаємодія в усьому світі є саме у сфері освіти», — наголосила перед голосуванням голова Комітету з питань науки і духовності Лілія Гриневич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук