У прикордонних селах Словаччини збільшується кількість покинутих євроблях
Представники місцевої влади наразі не знають, що робити з купами старих автомобілів
У словацькому селі Убля, поблизу кордону з Україною, власники автомобілів з іноземною реєстрацією продовжують масово залишати свої транспортні засоби, пише «Мукачево.net».
Лише за перші два тижні грудня українці залишили там більше сотні автомобілів. Кількість покинутих легкових автомобілів продовжує зростати. Аби вирішити цю проблему місцева влада вирішила звернутися до обласного керівництва.
«Наразі автівки без нагляду можна побачити всюди. І безпосередньо біля КПП, та у будь-якому місці, де їх лише могли припарку вати», – повідомила сільська голова Ублі Надєжда Сіркова.
Вона також зазначає, що місцеві мешканці бачили як у село приїздять вантажівки з автомобілями вивантажують їх одразу біля кордону. Серед них авто з англійськими, польськими та угорськими номерними знаками. «Ми не дозволимо перетворити Ублю на величезний смітник», – заявила Сіркова.
Однак наразі влада безпорадна.Щоб вирішити проблему представники сільради почали попереджати місцевих мешканців, аби вони не дозволяли паркувати машини у своїх дворах і садах. «Оскільки ми не впевнені, що ці автомобілі не залишаться тут на довго», – повідомила голова села.
Фото «Мукачево.net»
Утім кількість покинутих «євроблях» продовжує збільшуватися. Наразі їх понад сотня. Деякі перебувають тут тиждень або два, інші стоять просто неба вже роками. Є такі, від яких залишився лише кузов або в аварійному стані.
Наразі голова Ублі має намір вести на цю тему переговори з обласною владою у Прешові, аби вони звільнили для місцевих мешканців паркувальні зони та пішохідні доріжки.
«Однозначно, що слід вирішувати цю ситуацію, адже автомобілів з кожним днем стає все більше і більше», – зазначила Надєжда Сіркова.
Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада ухвалила два закони, які суттєво ускладнюють ввезення авто на євро номерах в Україну. Це спричинило протести автовласників, які утім не дали жодного результату.
Згідно з новими законами, так званим євробляхарам, що в'їжджають в Україну у режимі транзиту, треба вносити заставу, що дорівнює сумі розмитнення авто. Згодом суму внесеної застави можна повернути. Проте ці гроші можна втратити, якщо порушити термін перебування авто в Україні. Тому для багатьох українців ввезення автомобілів у режимі транзиту стало невигідним.