У Раді підтримали законопроект щодо дострокового виходу на пенсію учасників АТО

Народні депутати прийняли у першому читанні проект закону №3252 про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників проведення антитерористичної операції. «За» проголосувало 236 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, метою прийняття закону є забезпечення соціальної справедливості в частині пенсійного забезпечення учасників АТО та членів їх сімей.

Законопроектом №3252 пропонується доповнити коло осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію із зниженням пенсійного віку на п’ять років (тобто чоловіки після досягнення 55 років, жінки – після досягнення віку від 50 до 55 років.

До такої категорії громадян пропонується віднести військових, які брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення, а також тих, які стали інвалідами, зокрема, внаслідок захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в АТО.

До цього переліку також входитимуть учасники бойових дій та інваліди війни з числа осіб, які були у складі добровольчих формувань.

Також планується надати право на дострокове отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника за п’ять років до досягнення пенсійного віку дружинам (чоловікам) військовослужбовців, якщо вони не взяли повторний шлюб, і батькам вищезазначених осіб, які загинули, померли чи безвісти пропали внаслідок безпосередньої участі в АТО в районах її проведення.

Враховуючи вік осіб, які безпосередньо беруть участь в антитерористичній операції, право на пенсію із зниженням пенсійного віку матимуть близько 500 осіб в рік із видатками близько 12 млн. грн. в рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук