У Раді Європи розробили шлях для зняття низки санкцій з РФ, – ЗМІ

СвітКатерина Чурилова, 11 жовтня 20172230
Голосування за документ, який відкриє шлях до скасування низки санкції проти РФ, попередньо заплановано на вечір 11 жовтня

У Раді Європи підготували механізм, який дозволить зняти санкції з РФ і повернути російську делегацію у ПАРЄ. Про це пише «Європейська правда».

Зокрема, йдеться про резолюцію, співавтором якої є Мікеле Ніколетті, майбутній президент ПАРЄ, який обійме цю посаду у січні. У документі, голосування за який має відбутися в середу ввечері, містяться норми, здатні призвести до скасування санкцій проти РФ.

«Документ пропонує ПАРЄ та Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах». Це означає, що всі обмеження, накладені на росіян в ПАРЄ, мають бути скасовані – бо в КМРЄ санкцій проти РФ немає», – зазначають журналісти.

При цьому іншого шляху гармонізації, тобто накладення на Росію санкцій КМРЄ, немає. Однак за останні кілька десятиріч Комітет міністрів не позбавляв права голосу жодну країну.

«Європейська правда» повідомляє, що приховані наміри керівництва Ради Європи щодо повернення Росії були розгадані депутатами, й ініціатива вже зіткнулася з жорстким опором.

«Українська та декілька інших делегацій вже зареєстрували поправки, які видаляють з документа згадки про «гармонізацію» й тому подібне. Хоча треба бути свідомим того, що прибічники повернення Росії нині сильніші, ніж будь-коли за останні три роки», - йдеться у статті онлайн-видання.

До слова, голова Комітету міністрів РЄ заявив у понеділок, що Росія поставила під загрозу роботу Ради Європи.В офісі генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда заявили, що хочуть повернути росіян, але не через гроші.

Раніше у Росії заявили, що нове рішення щодо внеску РФ у бюджет Ради Європи на 2018 рік залежатиме від того, чи братиме російська делегація повноцінну участь у роботі ПАРЄ.

2014 року Росію позбавили права голосу в Раді Європи після анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук