У разі зняття санкцій з Ірану, нафта може подешевшати до $35 за барель
Економіка Ірану зазнала серйозної шкоди, яку спричинили санкції накладені Західним світом через іранські ядерні розробки. У разі, якщо багаторічні переговори зі США та іншими світовими лідерами нарешті призведуть до угоди про припинення ядерної програми, певні санкції будуть скасовані.
Про це заявив експерт інституту імені Пітерсона у Вашингтоні Ґарі Гафбауер, передає «Голос Америки».
За словами експерта, це може сприяти економічному розвитку не лише Ірану, а й сусідніх країн та матиме вплив на світові ціни на нафту.
Гафбауер передбачає, що у разі зняття санкцій з багатого на нафту Ірану, ціни на цей енергоресурс можуть опуститися до 35 доларів за барель. За кілька місяців Іран спроможний збільшити видобуток на пів мільйона барелів на день.
«Світова економіка щодня споживає приблизно 90 мільйонів барелів. На сьогодні ринок насичений і поява навіть незначної додаткової кількості нафти може призвести до падіння цін», - пояснив економіст.
Нагадаємо, на початку квітня міжнародна спільнота погодила ядерну програму Ірану.
США, Росія, Китай, Франція, Велика Британія та Німеччина вимагають від Ірану зменшити кількість установок для збагачення урану, аби унеможливити їхнє використання для створення ядерної зброї. В обмін буде скасовано деякі міжнародні санкції.
Головні пункти, в яких шістка держав та Іран не можуть досягти домовленості, пов'язані саме з позбавленням санкцій. Іран вимагає, аби обмеження скасували відразу ж після підписання угоди, тоді як західні країни кажуть, що цей процес має бути поступовим.
Зараз у Відні тривають остаточні переговори Ірану і шести провідних країн світу. На них узгоджують детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана в обмін спершу на поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо такого згортання, а вже потім і на повне зняття цих санкцій.
Термін завершення цих переговорів, який уже вкотре перенесли, тепер призначено на кінець понеділка, 13 липня.