Міжнародні посередники за крок до погодження ядерної програми Ірану

СвітРоман Ганкевич, 6 липня 20151590
Міжнародні посередники за крок до погодження ядерної програми Ірану
фото Al-Jazeera
Міжнародні посередники за крок до погодження ядерної програми Ірану

Сьогодні, або у вівторок, 7 липня, буде поставлена крапка у багаторічному переговорному процесі щодо врегулювання іранської ядерної проблеми. Про це повідомляє російське видання «КоммерсантЪ».

Очікується, що у Відні за присутності голів МЗС шести міжнародних посередників й Ірану відбудеться довгоочікувана офіційна церемонія з нагоди укладання угоди, а потім на її підтримку Радбез ООН ухвалить резолюцію.

Як зазначається, механізм зняття з Ірану міжнародних санкцій вже готовий і почне діяти, як тільки но угода буде погоджена сторонами.

За відомостями джерел «Коммерсанта», близьких до переговорів, одна з обговорюваних схем зняття санкцій виглядає так: для Ірану в день укладання угоди вводять так званий режим зняття санкцій, тобто резолюція РБ ООН знімає міжнародні обмежувальні заходи проти Тегерана. Однак цей режим необхідно буде регулярно продовжувати - і якщо в одного з постійних членів Радбезу з'являться сумніви в тому, що Іран дотримується домовленостей, він зможе застосувати право вето і заблокувати продовження. Така схема дозволить зберегти обличчя і Ірану, і США. Іранська влада зможе оголосити про задоволення їхніх вимог про миттєве зняття санкцій. А американська - про те, що має потужний важіль впливу на Іран. Такий режим повинен діяти протягом десяти років.

Видання також пише, що голови МЗС шістки й Ірану не підпишуть якогось документа за підсумками переговорів у Відні. Замість цього вони схвалять проект резолюції Радбезу ООН щодо Ірану.

Шість міжнародних посередників (Великобританія, Німеччина, Китай, Франція, Росія, США) за участю ЄС та Ірану працюють над підсумковою угодою ядерної програми. Згідно з досягнутими раніше домовленостями, підсумковий документ мали підготувати до 30 червня, проте на черговому раунді переговорів у Відні сторони вирішили продовжити роботу над ним до 7 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук