У Росії ексклюзивно для українців спрощують набуття громадянства

СвітКатерина Чурилова, 11 липня 201764412
Водночас громадян інших країн спрощення не стосуватиметься

Українцям, які подадуть в МВС Росії заяву про відмову від громадянства своєї країни, дозволять отримати російський паспорт у прискореному порядку, передає російська служба ВВС.

Зокрема, комітет Держдуми РФ з держбудівництва та законодавства схвалив для прийняття у другому читанні поправки, що вводять додаткові пільги для громадян України, які хочуть отримати російське громадянство в спрощеному порядку.

Щоб отримати російський паспорт, їм потрібно буде надати МВС тільки письмову заяву про відмову від громадянства України.

Нині набути громадянство Росії можна в звичайному і прискореному порядку.

При звичайному порядку у заявника повинен бути вид на проживання в Росії, а прожити в країні він повинен не менше ніж п’ять років.

У прискореному режимі отримати російський паспорт можуть так звані «носії мови», що живуть в Росії і відмовилися від громадянства іншої держави. У цьому випадку вони повинні надати в МВС нотаріально засвідчену заяву, яка підтверджує відмову. Відмовлятися від рідного громадянства необов’язково, якщо «відмова неможлива через обставини, які не залежать від особи».

На думку російських чиновників, отримання документа, що підтверджує відмову від попереднього громадянства, стало проблемою для українських громадян, які живуть в Росії. Вони стверджують, що українські органи влади не видають їм довідки, що підтверджують звернення про вихід з громадянства.

Згідно із поправками, українцям для набуття громадянства РФ тепер не потрібно буде чекати відповіді від органів влади на батьківщині, достатньо написати в Росії заяву про відмову від громадянства, нотаріально завірити її і надати у МВС.

Громадян інших країн новий порядок не стосуватиметься. Поправка для українців доповнить законопроект про позбавлення громадянства за тероризм і екстремізм.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук