У Росії заговорили про проблеми із поверненням робіт Айвазовського до Криму

КультураКатерина Сліпченко, 24 листопада 201628043
У Росії заговорили про проблеми із поверненням робіт Айвазовського до Криму
З Криму до Москви вивезли 38 картин Івана Айвазовського

У Третьяковській галереї у Москві завершилась виставка робіт Івана Айвазовського. Частину експонатів привезли із галереї художника у Феодосії в липні 2016 року.

Після завершення виставки у російських ЗМІ з’явилось повідомлення, що Третьяковська галерея повертає у Феодосійську картинну галерею 14 відреставрованих графічних аркушів майстра, які були прийняті в липні 2016 року в Третьяковку на тимчасове зберігання для проведення реставраційних робіт.

Слідом за повідомлення про повернення відреставрованої графіки майже відразу з’явилось повідомлення про те, що Феодосійська картинна галерея імені І. К. Айвазовського, куди повинні повернутися малюнки, сама потребує реставрації. Тож відреставровані роботи можуть опинитись у небезпеці.

Депутат Держдуми РФ Андрій Козенко у своєму Facebook написав: «У якому стані за Знаходиться галерея 8 місяців до ювілею, складно описати без емоцій... Крім обшарпаних стін, відсутності санвузлів, роздутих віконних рам та іншого сховище галереї почало підтоплювати грунтовими водами».

Він також додав, що до такого стану галерею довела Україна і тепер приблизна вартість ремонту історичного художнього комплексу, відкритого ще 29 липня 1880 року, становить 400 млн рублів.

У Росії говорять, що стан галереї Айвазовського у Феодосії критичний

До слова, про те, що з галереї вивезли 38 картин, ЗМІ не згадують взагалі. Тоді навіть мешканці окупованого Криму у соцмережах висловлювали побоювання, що оригінали картин назад не повернуться.

Нагадаємо, міністерство культури України зробило офіційну заяву щодо експонування картин Івана Айвазовського з колекції Феодосійської картинної галереї на виставці «Іван Айвазовський. До 200-річчя з дня народження» у Державній Третьяковській галереї. Мінкульт назвав такі дії окупантів незаконними та закликав світову спільноту призупинити співпрацю з Третьяковською галереєю.

у галереї Феодосії зберігається найбільша в світі колекція картин Івана Айвазовського (417 полотен). Під час фашистської окупації Криму картинна галерея героїчними зусиллями директора галереї Миколи Барсамова була евакуйована в Єреван. У листопаді 1944 року картинна галерея повернулась до Феодосії. Втрат під час евакуації не було.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук