У Росії «негідників», які говорять «в Україні», нагороджуватимуть антипремією

СвітВолодимир Пиріг, 28 жовтня 201412170

Міністерство зв'язку і масових комунікацій Російської Федерації (Мінкомзв'язку) хоче складати рейтинг найграмотніших і безграмотних засобів масової інформації та ньюзмейкерів і присуджувати лідерам антирейтингу премію «Золотий тіпун».

Про це заявив заступник міністра Олексій Волін, повідомляє РИА Новости.

«Ми вважаємо, що потужним засобом виховного впливу може стати рейтинг та антирейтинг ЗМІ та ньюзмейкерів на вживання російської мови, тобто ми хочемо зробити список «молодців» та «негідників», які перекручують і паплюжать російську мову. Свого часу була премія «Золотий тіпун». Мені здається, що настав час до неї повернутися», – сказав заступник міністра під час засідання ради з російської мови при уряді РФ.

«ЗМІ здатні формувати як правильну мовну норму, так і нездорову. Заради справедливості треба сказати, що це стосується не лише ЗМІ. Вони працюють разом з ньюзмейкерами», – додав він.

Волін також запропонував звернути увагу на те, як вимовляються і пишуться географічні назви російською мовою, передає «Интерфакс».

«Напевно, нам настав час звернути увагу на повагу до російської мови з точки зору правопису географічних назв у ЗМІ. Ми вже починаємо зачіпати цю тему, тому що, здається, на догоду тим чи іншим миттєвим політичним оцінкам починають перекручувати російську мову. Класичний приклад – «на Україні» чи «в Україні». На Україні сталося те, що сталося», – сказав російський чиновник.

Він додав, що для об'єктивної оцінки грамотності вимови і правопису географічних назв необхідна консультація із представниками наукової спільноти.

Як зазначає «Дождь» із посиланням на книгу «Граматична правильність російської мови», в 1993 році уряд України закликав визнати нормативним варіант «в Україну» (і відповідно «з України»), щоб розірвати етимологічний зв'язок конструкцій «на Україну» і «на окраїну». Однак, більшість російських словників досі наполягають на написанні «на Україні» як на історично усталеній нормі.

Тіпун – це хвороба птахів, яка проявляється у вигляді хрящуватого наросту на кінчику язика. Часто вживається як неприємне побажання тому, хто говорить щось недобре («Тіпун тобі на язик»).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук