У Росії вважають, що Євросоюз веде з ними «газову війну»

СвітУляна Сенко, 25 вересня 20128301
У Росії вважають, що Євросоюз веде з ними «газову війну»
фото energobelarus.by
Газ

Між Росією та Європейським Союзом іде практично відкрита "газова війна". Про це заявив глава російського Фонду національної енергетичної безпеки Костянтин Симонов.

"Зараз починається битва гігантів, починається практично відкрита (газова - ред.) війна між Росією й Європою. Зрозуміло, що український транзит дуже важливий, але на фоні розбірок з ЄС суперечки з Україною йдуть на другий план", - вважає експерт, передає УКРІНФОРМ

На його думку, зараз Європа "абсолютно чітко реалізує установку на те, що російський газ є політично небезпечним". За великим рахунком, відбувається свідоме видавлювання Росії з газового ринку Європи, хоч заміни російському газу немає, додав він.

"Європа веде політичну гру, а Росія цим же відповідає, заявляючи про скерування потоків до Китаю. Є продавець, є покупець, які жили довго і щасливо, але після "газової війни" з Україною 2009 року всі немов з ланцюга зірвалися і луплять одне одного палицями по голові", - вважає К.Симонов.

На його переконання, Єврокомісія затіяла боротьбу з "Газпромом" з метою змусити його знизити ціни і прибрати штрафні зобов'язання за невиконання контракту. "Практично, мова йде про скасування принципу "take or pay" (бери або плати - ред.), - сказав експерт.

Костянтин Симонов зазначає, що поки що європейським газовим компаніям це вигідно, але ситуація змінюватиметься. "За цей "пряник" компаніям доведеться розплачуватися передачею регулюючих функцій у Брюссель.

Сьогодні Єврокомісія робить запити на інформацію, завтра вона вимагатиме візувати газові контракти, а завершиться це тим, що через кілька років Брюссель може запропонувати укладати довгострокові контракти тільки зі своєю участю", - сказав він.

Як відомо, 27 вересня 2011 року з ініціативи Європейської комісії в офісах дочірніх і залежних компаній ВАТ "Газпром" у Центральній і Східній Європі, а також в офісах деяких європейських покупців російського газового монополіста, пройшли інспекції, спрямовані на перевірку дотримання конкурентного законодавства ЄС.

4 вересня цього року Єврокоміссия розпочала формальну стадію антимонопольного розслідування діяльності ВАТ "Газпром" в Європейському Союзі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук