У Рясне-Руському під Львовом досі не визначилися, з ким об’єднуватися

Головні новини Львова 25.10Вікторія Іваскевич, 25 жовтня 2016, 20:00 796 0

Сьогодні, 25 жовтня, депутати облради проігнорували прохання міського голови Львова та затвердили перспективні плани прилеглих до обласного центру районів. Жовківський район поділили на сім територіальних громад, а Яворівський на п'ять. Вирішили, що такі конфігурації влаштовують громади районів.

«Це будуть, мабуть, зразкові райони в частині консенсусу. Ми маємо позицію районної ради, беззаперечну. Всі депутати, які були на сесії і проголосували "за". Ми маємо позицію другої районної ради, всі депутати були на сесії –"за"», – прокоментував голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Плани обох районів, які прилягають до Львова, мали розглянути ще минулого засідання, однак перенесли на прохання міського голови Андрія Садового. У Верховній Раді саме розглядають законопроект, який дозволить створювати агломерації навколо великих міст. Та обласна рада своїм рішенням фактично позбавляє Львів можливості домовитись із прилеглими селами.

«Я вважаю, що це є елемент роботи місцевої олігархії, яка хоче біля кордонів міста Львова створити свої анклави, – зазначив народний депутат Любомир Зубач. – Взяти там владу в руки і потім, користуючись тим, що вони оточують місто Львів, просто шантажувати й очікувати на якісь преференції».

Проти такого рішення голосували лише обранці від «Самопомочі». Ті наполягали: поспішати нікуди. Громади зможуть повноцінно працювати лише з 2018 року. А до того потрібно провести інформаційну кампанію.

«Я прекрасно розумію, що для перспективного плану не потрібно було громадське обговорення, але насправді, щоб люди розуміли, як вони мають вибудовувати своє майбутнє, з людьми потрібно спілкуватися. Чи було достатнє це спілкування, те, що ми сьогодні побачили, – це спілкування відбувалося зверху-донизу, з голів обласних і районних рад», – вважає депутат обласної ради Галина Бордун.

Взяти, наприклад, Рясне-Руське. За планом – їхній новий адміністративний центр за 16 км в Івано-Франковому. До Львова ж – рукою подати, але тут про агломерацію поки теж не думають, проте і прийнятим сьогодні перспективним планом не задоволені.

«На сьогодні наша територіальна громада не підтримує цієї пропозиції, тому що ми громада самодостатня і йти віддавати свої гроші в Івано-Франківську громаду – це не на часі», – розповіла голова Рясне-Руської сільської ради Емілія Смокоровська.

Та перш ніж говорити про агломерацію, потрібно внести зміни до законодавства та затвердити межі міста Львова. Однак їх в обласній раді вже рік не можуть розглянути.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук