Львівська облрада відмовила Львову у створенні агломерації

Депутати ЛОР відкинули прохання ЛМР і затвердили перспективні плани прилеглих до Львова районів

СуспільствоНазарій Тузяк, 25 жовтня 201623061

Депутати Львівської обласної ради відмовилися переносити зміни до перспективних планів територій, які прилягають до Львова. Таким чином депутати відкинули прохання Львівської міськради допомогти у створенні міської агломерації.

Під час сесії 25 жовтня депутати затвердили територіальні плани громад Яворівського та Жовківського районів, частини яких прилягають до Львова.

Так, замість 13 територіальних громад у Яворівському районі, як це було передбачено попереднім планом, створять 5 громад: Яворівську міську громаду, Новояворівську міську громаду, Івано-Франківську селищну громаду, Краковецьку селищну громаду, а також Немирівську селищну громаду.

Для збільшення клікніть на зображення

А у Жовківському замість 17 створили 7 громад – Жовківську міську громаду, Добросинську сільську громаду, Дублянську міську громаду, Куликівську селищну громаду, Магерівську сільську громаду, Рава-Руську міську громаду та Туринківську сільську громаду.

Для збільшення клікніть на зображення

Під час розгляду цього питання виступили голови Яворівської та Жовківської райадміністрацій, які розповіли, що обидві районні ради підтримали нові територіальні плани громад.

Водночас заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський заявив, що у законі про добровільне об'єднання громад хоч і передбачена можливість виходу селищних рад з нових громад, однак реального механізму поки не передбачено.

Зазначимо, 20 жовтня депутати Львівської міськради звернулись до Верховної Ради України з проханням прийняти закон, що дозволить Львову створити агломерацію із сусідніми селами. Тоді ж ще одне звернення із проханням відкласти розгляд змін до перспективного плану області депутати надіслали до Львівської облради.

Тоді ж під час сесії ЛМР 20 жовтня заступник мера Львова Ростислав Дацків вперше публічно озвучив позицію мерії щодо об’єднання територіальних громад на Львівщині. Він заявив про те, що план формування територіальних громад Львівщини не враховує інтересів Львова і мерія планує підписати меморандум з навколишніми селами про плани щодо створення агломерації.

Водночас Львівська облрада прийняла Перспективний план територіальних громад Львівщині ще у липні 2015 року. Згідно з цим рішенням, на Львівщині мали створити 162 територіальні громади. Однак у листопаді 2015 р. уряд визначив, що на території Львівської області мають створити майже удвічі менше територіальних громад – всього 85.

На попередній сесії ЛОР змінила територіальні плани у Мостиському, Жидачівському та Старосамбірському районах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук