Уряд затвердив план створення на Львівщині 85 територіальних громад

Це майже удвічі менше, ніж планувала Львівська облрада

СуспільствоІрина Рєвунова, 11 листопада 201548203
Уряд затвердив план створення на Львівщині 85 територіальних громад

Сьогодні, 11 листопада, Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив перспективний план формування територій громад Львівської області, повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 

Згідно з розпорядженнями, у Львівській області буде створено 85 об’єднаних територіальних громад. У Міністерстві зазначають, що розпорядження ґрунтується на рішенні обласної ради.

В уряді додають, що запланована кількість об’єднаних громад на Львівщині ще не остаточна. «Через недотримання вимог чинної методики під час розроблення перспективного плану Львівській обласній державній адміністрації доручено продовжити роботу щодо підготовки пропозицій про внесення змін до перспективних планів формування територій громад області та винести їх на розгляд Кабінету міністрів України», – наголосили в Мінрегіоні.

Таким чином, затверджена урядом кількість територіальних громад становить 85 одиниць, що вдвічі менше за ту кількість, яку планувалося створити рішенням Львівської обласної ради – 160. 

У львівському Офісі з питань впровадження реформ про причини такого скорочення числа громад ще не знають. За словами експерта Офісу реформ Андріана Фітьо, причин може бути кілька: Кабмін самостійно визначив кількість і межі громад; уряд обрав зі 160 пропонованих 85 найбільш спроможних, таким чином утворивши не всі громади. У коментарі ZAXID.NET Фітьо також припустив, що Кабмін створив 85 громад тимчасово, аби облрада і ЛОДА доопрацювали план.

Нагадаємо, 7 липня депутати Львівської обласної ради підтримали проект Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівської області. У документі передбачалося створити 160 об’єднаних громад замість 710 місцевих рад. Перед цим ухвалення проекту двічі переносили та радили чиновникам доопрацювати його за активної участі представників територіальних громад.

На сесії 3 листопада Львівська обласна рада внесла зміни до Персективного плану. Зміни стосувалися п'яти громад, які вже об'єдналися, і скорочення кількості громад не передбачали.

Крім того, у 15 об'єднаних територіальних громадах на Львівщині вже відбулися місцеві вибори.

Зазначимо, що подібна ситуація склалася також на Кіровоградщині. Кабмін сьогодні затвердив перспективний план формування територій громад Кіровоградської області і також доручив Кіровоградській ОДА підготувати пропозиції щодо змін до плану.

Разом з тим, 13 жовтня Уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Вінницької, Івано-Франківської та Чернівецької областей, 23 вересня – Волинської, Полтавської та Харківської областей, 16 вересня – Запорізької та Одеської областей, 8 вересня – Рівненської, Хмельницької, Донецької, Миколаївської, Сумської та Черкаської областей, 12 серпня – Чернігівської та Житомирської областей, 5 серпня – Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей. Не затверджено відповідні плани у Київській, Закарпатській та Тернопільській областях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук