Львівська міськрада просить Верховну Раду і Львівську облраду допомогти створити агломерацію

ЕкономікаЯ.І., 24 жовтня 20168423

Львівська міськрада звернулась до Верховної Ради України з проханням прийняти закон, що дозволить Львову створити агломерацію із сусідніми селами. Ще одне звернення із проханням відкласти розгляд змін до перспективного плану області депутати надіслали до Львівської облради. За відповідні звернення проголосували депутати під час сесії 20 жовтня.

Зволікання ВРУ із прийняттям закону та відмова Львівської облради із внесенням змін до перспективного плану області унеможливлять створення агломерації Львова із сусідніми селами.

«Від імені громади Львова, ми, депутати Львівської міської ради, звертаємося до Верховної Ради України із зверненням щодо необхідності термінового внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який абсолютно не враховує інтереси великих міст та не дає можливості розвитку міським агломераціям та метрополійним ареалам», - йдеться у зверненні депутатів ЛМР.

В документі наголошується, що відбувається просторова блокада міст, адже приміські територіальні громади об’єднуються навколо центрів, що значно віддалені від міст.

«У Львівській області, в першу чергу, це стосується міста Львова та Стрия. Такий підхід може спричинити до негативних наслідків для якості життя громадян приміських територій, розбалансує систему освіти, охорони здоров’я та не сприятиме соціально-економічному розвитку територій», - наголосили депутати.

Крім того, депутати ЛМР переконані, що об’єднання приміських територій у нові об’єднання є нелогічним без затвердження Верховною Радою України меж міста Львова.

«Місто Львів та приміські населені пункти територіально входять у єдиний організм – Львівську агломерацію, яка має спільне історико-культурне та соціально-економічне середовище, об’єднана метою створення нових робочих місць, розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, вирішення екологічних та соціальних проблем», - додають депутати.

Депутати ЛМР просять колег із обласної ради відкласти розгляд змін до проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Львівщини у частині районів, які межують з містом Львовом) до прийняття Верховною Радою України змін у чинне законодавство, що врахують інтереси великих міст у процесі добровільного об’єднання громад.

У зверненні депутати також закликали ВРУ прийняти поправки до законопроекту №4772 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які передбачають механізм врахування інтересів великих міст та міських агломерацій із збереженням місцевого самоврядування та бюджетних пільг для громад приміської зони.

«Звертаємось до народних депутатів України з вимогою врахувати інтереси великих міст, міських агломерацій та метрополійних ареалів при реалізації реформи, адже Ви обрані волею українського народу для захисту його інтересів, в тому числі місцевого самоврядування, яке є основою демократії. Звертаємося до депутатів усіх місцевих рад України із закликом підтримати дане звернення і спільно захистити інтереси територіальних громад», - резюмують депутати ЛМР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук