У с. Хітар на Львівщині за рік не мобілізували жодного військовозобов'язаного

Головны новини Львова 13.08Ірина Папірник, 13 серпня 2015, 18:53 3167 0

Військова прокуратура називає чоловіків із карпатського села Хітар ухильниками і погрожує посадити за грати сільського голову Тараса Вітіва на 8 років. За словами прокурорів, він нібито покривав своїх односельців і за рік з Хітару не призвали жодного військовозобов’язаного.

Зараз у селі мешкає 400 осіб. Із них сотня – потенційні призовники. І це підтверджують у сільраді, але призвати до війська їх не реально.

«Повістки не були вручені, бо не було кому вручити. Тут робочих місць немає, люди масово виїхали», – зазначила секретар Хітарської сільської ради Ольга Лемкалович.

Та для військової прокуратури це не виправдання. Вони кажуть, що за погане виконання своєї роботи сільський голова може потрапити за грати.

«Посадові особи давали пояснення військовим комісарам, що дані військовозобов’язані відсутні за місцем проживання або банально перебувають за кордоном. Проте підтверджуючих даних, що вони там перебувають, не надавали», – зазначив заступник військового прокурора Західного регіону Максим Пандяк.

Та жінки, які зібрали у селі ініціативну групу, переконують, що сільський голова ні в чому не винен. Їхні чоловіки та сини справді працюють за кордоном і називати їх не патріотами не можна. Адже вони своє відвоювали.

70 років тому с. Хітар брало активну участь у визвольній війні. У цьому селі загинуло більше половини мешканців. У пані Ганни Билень «червоні каратєлі» вбили батька за те, що він бандерівець. Своїх односельчан, які не йдуть воювати, жінка ухильниками не називає.

«Та навіщо вони там будуть гинути? Кому та вся війна потрібна? Їхня смерть буде даремною. Це війна панів, а не наша», – зазначила жінка.

Нагадаємо, остання шоста хвиля мобілізації закінчується 18 серпня. До цієї дати Львівщина має відправити на полігон більше 2500 мобілізованих. Але поки що регіон зриває плани. До військкоматів з’явилася лише половина військовозобов’язаних.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук