«Плани» військових комісарів на Львівщині зривають боягузи та заробітчани
Місцеві ради не знають, як виконати норми для шостої хвилі мобілізації
Під час шостої хвилі часткової мобілізації у Судовій Вишні до війська мають забрати вісьмох мешканців. В міській раді розповідають, що таку вимогу перед ними поставили у військкоматі. Та виконати це дуже складно, адже чимало мешканців на заробітках або переховуються від людей, які розносять повістки.
За дві останні хвилі мобілізації працівники міськради Судової Вишні вручили 30 повісток. Та не відомо, чи хлопці дійшли до медкомісії.
«Є такі люди, що беруть повістки і приходять потім на військкомати, але потім виявляється, що є багатодітними батьками або хворі», – пояснює військовий обліковець міста Судова Вишня Олександра Ваць.
До міськради періодично надходять нові повістки. Та й обирати в містечку немає з кого. Багато мешканців Судової Вишні вже служать в міліції чи прикордонній службі. Місцеві розповідають, що тут бракує роботи, тож чимала частина годувальників виїхала на заробітки. Хто хотів захищати Вітчизну – пішов добровольцем у першій хвилі. Хто не хотів – розчарувалися і не хочуть даремно ризикувати своїм життям.
«Ви ж бачите, яким чином народ налаштований. Держава не хоче піклуватися військовими. Якби не волонтери, то в них нічого б не було. Навіть кільки наших прийшло мобілізуватися. То вони цілий рік ні грошей не можуть вибити, ні учасника АТО», – обурюється мешканець Судової Вишні пан Василь.
Тим часом перевіряти, чому в місті не дають собі ради із військовозобов’язаними, приїхали представники військової прокуратури.
Схожа ситуація і в селі Зубра, що під Львовом. Втім, тут за планом потрібно знайти лише двох людей.
«В шостій хвилі нами з Пустомитівського військкомату було отримано 11 повісток. Всі вони рознесені. Станом на сьогодні троє з них проходять військову комісію», – розповідає сільський голова Зубри Степан Гій.
Нагадаємо, прес-служба військової прокуратури Західного регіону України повідомила, що притягне до кримінальної відповідальності керівників місцевих органів влади, які перешкоджали виконанню мобілізаційних заходів, зокрема це стосується посадовців деяких місцевих рад Львівщини.
Військова прокуратура підозрює керівників восьми населених пунктів Львівської області у зриві мобілізації.
Так, упродовж 5-6-ї хвиль мобілізації із села Кривка та села Присліп Турківського району Львівської області через неналежне оповіщення органами місцевого самоврядування громадян, які підлягали призову за мобілізацією, до військкомату не з'явився жоден військовозобов'язаний, йдеться у повідомленні прес-служби військової прокуратури Західного регіону України.
Аналогічні порушення виявили і в м. Судова Вишня, селах Пнікути та Маломокряни Мостиського району Львівщини, де під час проведення 5-6-ї хвиль мобілізації мобілізаційний план з оповіщення та зголошення до військкоматів не виконали.
Не забезпечили належне оповіщення військовозобов'язаних і в селах Зубра, Пасіки Зубрицькі та Скнилові Пустомитівського району.
За всіма цими фактами військова прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 ККУ (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період).
За такий злочин у Кримінальному кодексі України передбачено від 5 до 8 років позбавлення волі.