У СБУ пояснили, чому складно ліквідувати схеми з контрабандою бурштину

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 22 листопада 201517173

Прибутки від незаконного видобутку бурштину сягають десятків мільйонів доларів. Служба безпеки України (СБУ) знає, хто стоїть за цими схемами, але ліквідувати їх дуже складно, розповів заступник голови СБУ – начальник управління «К» Віктор Трепак.

«Прибутки від незаконного видобутку бурштину сягають десятків мільйонів доларів. Зрозуміло, що основна їх частина йде не старателям – вони працюють “за сльози”. У цьому незаконному промислі збіглися інтереси криміналу, політиків і правоохоронців», – сказав Трепак в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна».

За його словами, СБУ знає, хто за цим стоїть, однак знешкодити ці схеми дуже складно.

«Непросте завдання – документування злочинної діяльності організаторів зазначеного промислу. Але треба враховувати ще й соціально-економічні аспекти цієї проблеми. По-перше, питання видобутку бурштину залишаються законодавчо неврегульованими. По-друге, в цю діяльність залучено величезну кількість місцевого населення, для якого видобуток бурштину – чи не єдиний спосіб вижити», – звернув увагу перший заступник голови СБУ.

Трепак також зазначив, що масштабні контрабандні схеми можуть успішно «працювати» тільки за умови, що у їх організаторів є «добро» від усіх правоохоронних структур – прокуратури, фіскальної та прикордонної служб, СБУ.

Що стосується останньої, то після зміни начальника главку «К» (Трепак був призначений минулого літа) був проведений ряд кадрових змін і організаційних заходів, якими, за словами Трепака, «давався чіткий сигнал: СБУ каже “стоп” таким схемам».

«Це не означає, що вони (схеми) автоматично перестали працювати. Але для їх існування виникла реальна загроза. Далі ми почали поступову роботу з ліквідації таких схем», — зазначив Трепак.

При цьому позиція голови СБУ Василя Грицака в даному питанні збіглася з його позицією, і Грицак «забезпечив можливість до останнього тримати таку позицію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук