12-річний американський школяр зібрав ядерний реактор у своїй кімнаті

Хлопець використовував деталі, придбані в інтернет-магазині

СвітКатерина Чурилова, 26 лютого21691
Підліток витратив 10 тисяч доларів, щоб зібрати ядерний реактор

Юний американець Джексон Освальт з міста Мемфіс, штат Теннессі, став наймолодшою людиною світу, кому вдалося провести успішну ядерну реакцію. Лабораторією для експериментів стала звичайна дитяча кімната.

Дослідження школяр провів у січні 2018 року, коли хлопцю було всього 12 років. За його словами, він взагалі не вірив, що йому вдасться досягти успіху. Проте нині отримані результати вважає достойними, пише The Guardian.

У кімнаті-лабораторії Джексона стоїть обладнання на 10 тисяч доларів, яке і допомогло домогтися ядерної реакції. Частину приладдя хлопець купив через eBay (онлайн майданчик для проведення аукціонів і торговельний веб-сайт, - ред.).

За словами школяра, він використовує 50 тисяч вольт електрики, щоб нагрівати газ дейтерію, після чого відбувається злиття ядер і вивільнення енергії.

«Спочатку я вивчав, що інші люди робили зі своїми реакторами синтезу. Потім я склав список деталей, які мені потрібні. Нерідко вони виявлялися зовсім не тим, чого я потребував. Тому доводилося модифікувати деталі для свого проекту», – зазначив Освальт.

Хлопець у своїй лабораторії, фото Charles Watson/Fox News

The Guardian зазначає, що вчені налаштовані скептично, поки хлопець не проведе всіх необхідних розрахунків та не опублікує у науковому журналі.

А от батько Джексона, який працює на компанію з виробництва медичного обладнання, сином пишається і вірить, що коли науковці побачать все на власні очі, то для сумнівів щодо досягнень школяра не буде підстав.

До слова, попередній рекорд щодо «домашніх досліджень» у ядерній енергетиці належав 14-річному Тейлору Вілсону. Свого часу він став наймолодшою людиною у світі, що створила робочий фузор – пристрій, призначений для реакцій ядерного синтезу. Він виграв кілька нагород за свій проект на Міжнародній науково-технічній ярмарці Intel.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук