У США збудують перший у світі центр для компостування людських тіл

Екологічна альтернатива похованню та кремації

СвітАнна Журба, 24 листопада30353
У США збудують перший у світі центр для компостування людських тіл
фото Dezeen
Вашингтон став першим у США штатом, який дозволив використання тіл померлих в якості добрива

У Сіетлі, що в Сполучених Штатах Америки, побудують перший у світі центр для компостування людських тіл – екологічну альтернативу похованню та кремації. Як повідомляє онлайн-журнал Dezeen, будувати центр буде американська фірма Olson Kundig Architects. Її власниця Катріна Спейд розробила концепцію будівництва ще у 2016 році.

Будівлю площею 1719 кв. м мають звести до весни 2021 року. Це буде відкритий простір з арочною дерев'яною стелею і мансардними вікнами. Білі стіни матимуть портали, в яких розташовуватимуться спеціальні посудини з тілами, що розкладаються. Також у центрі буде спеціальний зал для проведення прощальних церемоній. У центральній кімнаті готуватимуть тіла до компостування.

Візуалізація: Dezeen

У компанії зазначають, що компостування останків витрачає у вісім разів менше енергії, ніж кремація, і скорочує викид вуглекислого газу в атмосферу. У порівнянні з традиційним похованням компостування займає менше простору. Крім того, це в кілька разів дешевше, ніж традиційні похорони. Єдине, що може стати перешкодою для перетворення в добриво, це певні захворювання людини, які можуть отруїти ґрунт. Якщо отриманий компост ніхто не захоче забрати, компанія відправить його на відновлення лісів на півдні штату Вашингтон.

Додамо, що Вашингтон став першим у США штатом, який дозволив використання тіл померлих в якості добрива.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук