У центрі Львова реставрують сім сецесійних балконів

У центрі Львова реставрують сім сецесійних балконів
Один із семи балконів на Дорошенка, 15

У Львові реставрують сім ажурних балконів, які вже понад сторіччя прикрашають сецесійну будівлю на вулиці Дорошенка, 15. Адже балконні плити за 100 років зазнали значних руйнувань. У найгіршому стані були балкони четвертого поверху – кутовий балкон через зруйнований дах постійно заливало водою, плити інших балконів також руйнувались від опадів і поросли мохом.

Реставраційні роботи, як повідомили у прес-службі Львівської міськради, передбачають такі заходи: розчищення і доповнення втрачених частин та зміцнення плит, а також інших елементів балконів; розчищення та захист металевих несучих елементів плит; виготовлення балюстради із романцементу; встановлення гідроізоляції; встановлення морозостійкої плитки; реставрація металевого огородження.

Додамо, що на кожному поверсі балкони є різними: на другому поверсі балюстрада виконана з романцементу типового розчину для того часу (основа та специфіка такого розчину – спеціально випалений вапняк) із металевим декором, на третьому та четвертому – огородження металеві, а балконні плити мають декоративні кронштейни.

Всі балкони реставрують в рамках програми співфінансування реставрації балконів, що втілюється за проектом співпраці GIZ та ЛМР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук