У вересні УПЦ КП і УАПЦ можуть об’єднатися в єдину церкву

Остаточне рішення провести Об’єднавчий Собор дві Церкви повинні прийняти до кінця червня

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) та Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) мають намір об’єднатися найближчим часом. Об’єднавчий Собор пропонується скликати 14 вересня.

«Констатувати, що УАПЦ згідно з рішеннями Помісного Собору V (4-5 червня 2015) і УПЦ-КП згідно з рішеннями Священного Синоду (від 12 травня 2015) мають намір і бажають найближчим часом об’єднатися в єдину помісну Православну Українську церкву. Визнати, що згідно з канонічними нормами, Статутами обох Церков і законодавством України, завершене бажання об’єднатися можливо лише на спільному Об’єднавчому Соборі», – йдеться в підсумковому рішенні (від 8 червня) спільного засідання комісій УПЦ-КП і УАПЦ, опублікованому на сайті УПЦ КП.

Пропонується скликати Об’єднавчий Собор на 14 вересня поточного року, у соборі Святої Софії Київської. Рішення з усіх питань Собор приймає більшістю голосів.

Крім того, згідно з рішенням, пропонується предстоятелю УАПЦ і її Архієрейському Собору і предстоятелю УПЦ КП і її Священному Синоду невідкладно, до 30 червня, прийняти рішення про скликання Об’єднавчого Собору для остаточного об’єднання УАПЦ і УПЦ КП в єдину помісну Церкву.

Після прийняття рішення про скликання Собору на період до цієї події накладається мораторій на перехід парафій та архієреїв з однієї юрисдикції в іншу.

Як зазначає «Інтерфакс-Україна», глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) раніше заявляв, що його Церква не погодиться на зміну назви та переобрання предстоятеля у випадку об’єднання з УАПЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук