У Золочів вперше з'їхались головні старшини Нацгвардії

СуспільствоЮрій Герун, 26 вересня 2018, 17:40 591 0

У Золочеві розпочався перший в історії збір головних старшин Національної гвардії України. Півсотні найкращих бійців сержантського складу обміняються досвідом та розроблятимуть нові бачення для підрозділів. Серед лідерів нової військової генерації вперше і представниці прекрасної половини.

У головної старшини військової частини у Павлограді світле, усміхнене обличчя. Вікторія каже, що саме ім'я заповіло їй одягти погони та йти до перемоги. Народилася у військовій сім'ї, вступила ще десять років тому на службу. Зараз вона єдина жінка в Україні на такій посаді.

«Зараз гендерна рівність, жінки можуть займати на рівні з чоловіками посади, вже це прописано законодавчо і якщо раніше на посаду стрільця жінку не можна було поставити, то зараз це можна. На сьогоднішній день буде в нас курс молодого бійця і дуже багато жінок приходить на контракт», ‒ розповідає головна старшина військової частини №3024 Вікторія Андрієнко.

Під її пильним наглядом на Дніпропетровщині цілий полк охорони особливо важливих державних об'єктів. За стандартами НАТО сержанти та старшини відтепер мають складати хребет армії. Завдання у Вікторії найрізноманітніші.

«Виховна робота, підготовка індивідуальна, бойова, фізична. Не те, що я їм викладаю, я це тримаю на контролі, як це в них проводиться, відбором займаюся по просуванню по службі, відправленнями на навчання в навчальний центр», ‒ продовжує головна старшина військової частини №3024 Вікторія Андрієнко.

На території старовинного Золочівського замку вишикувалось півсотні таких же, як Вікторія, головних старшин. Найголовніший серед них Дмитро Тимощук брав участь у боях в Маріуполі на самому початку війни. Врятував свого пораненого командира. Боєць впевнений, що за новою системою у старшинського складу з'являється додаткова мотивація.

«Це в першу чергу буде помічник офіцера, щоб сержант був сержантом, має бути лідером, який відповідає за індивідуальну підготовку військовослужбовців. Так само, як головний старшина військової частини є радником офіцера з питань проходження служби, кадрового менеджменту», ‒ пояснює головний старшина Національної гвардії України Дмитро Тимощук.

Уже минув рівно рік, відколи Національна гвардія перейшла на сержантсько-старшинську систему комплектації особового складу. Головних старшин визначали у своїх підрозділах.

«Сьогодні до навчального центру Нацгвардії прибуло 49 головних старшин полків, бригад, територіальних управлінь і буде проведено навчально-методичний збір і особовий склад зможе обговорити ті проблемні питання підрозділу, сформувати спільне бачення щодо підходів до навчання до виконання бойових завдань», ‒ повідомив начальник навчального центру Нацгвардії у Золочеві Михайло Кулик.

Нацгвардійців інструктуватиме головний старшина Збройних сил. Збори головних старшин у Золочеві триватимуть впродовж двох днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук