Військові на Яворівському полігоні вперше вчились відпрацьовувати наступ механізованої роти
На міжнародних навчаннях Rapid Trident 2018 почалися бойові тренування
На Львівщині у четвер, 6 вересня, відбулися міжнародні навчання «Репід Трайдент 2018». Українські та американські військові розгорнули справжню битву. За легендою, військові мали повернути територію своїй країні.
Усе відбувалося, як у зоні бойових дій: маскування, важка техніка та постріли. 54-а окрема механізована бригада із Бахмута мала відвоювати у противника окуповану територію.
Ситуація адаптована під сучасні події в Україні. Треба відбити території, які загарбала країна-суперник. Ввести супротивника в оману, скласти правильну стратегію й понести щонайменші втрати. У випадку поранень службовців 54-ї польські військові надають медичну допомогу ‒ вони на час битви дислокуються в тилу.
Вперше за останні роки маневрів тут відпрацьовують наступ механізованої роти. І чи не вперше використовують не навчальну техніку, а ту, яку вже випробували в бою.
фото Павла Паламарчука/ZAXID.NET
А ще на час тренувань українці використовують американську комплексну тренувальну систему «Miles». Вона забезпечує реалістичну імітацію прямого збройного зіткнення. Реалізується за допомогою використання безпечних для зору лазурних «куль». Поки що в Україні полігони таким обладнанням не забезпечені.
Під час битви військовослужбовці наступали, десантувалися, евакуйовували підрозділи, форсували водні перешкоди та навіть чистили військову техніку від радіоактивних речовин.
Перетин водних перешкод ‒ своєрідна особливість цих тренувань. Досі українські військові форсування на воді практикували рідко через відсутність техніки та можливостей. Втім, цього разу вдалося на славу.
«Вправи, які ви бачили сьогодні, це була демонстрація та вдосконалення професійних якостей та навичок, потрібних у виконанні армійського завдання, усі вправи складено українськими військовими», ‒ каже співкерівник навчань від США Тім Клівленд.
«Швидкий тризуб 2018» об'єднав понад дві тисячі військовослужбовців із 14 країн ‒ це і США, і Польща, Німеччина, Литва, Канада, Молдова та інші. У маневрах, що відбувалися у четвер, участь беруть лише українці й американці. Останні радять і допомагають, але в битву майже не втручаються.
Оглянути перебіг навчань завітали дипломати та військові аташе різних країн світу. Приїхав також командувач сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Сергій Попко, командувач сухопутних військ Національної гвардії США штату Каліфорнія бригадний генерал Келлі Фішер.
«Це насправді неймовірні враження ‒ бачити розвиток та істотні досягнення, які українські військовослужбовці зробили назустріч стандартам НАТО», ‒ каже Келлі Фішер.
А вояки, що брали участь у тренуваннях, кажуть: ситуації на сході й ця підготовка ‒ майже один в один.
«Як на сході, так і тут. Практично таке саме, ‒ каже радіотелефоністка Тетяна. І додає: Ми в основному тримали зв'язок, тримали контроль. Передавали всю ситуацію, яка відбувалася навколо».
Якщо минулих років іноземні військові вчили українських солдатів, то тепер вони ‒ радше спостерігачі.
«Я не мав жодної ролі на полі битви. Моя робота ‒ бути порадником. Це було справді вражаюче. Те, що сьогодні зробили українські вояки, перевершило мої сподівання. Я пишаюся тією роботою, яку ми виконали сьогодні», ‒ розповідає майор 278-го бронекавалерійського полку армії США Джозеф Палам.
Учасники «Rapid Trident» відточуватимуть свої вміння на Яворівському полігоні ще дев’ять днів.
«До кінця цього тижня ми відпрацьовуємо командно-штабну фазу навчань. З понеділка всі підрозділи, які залучені до проведення навчань, вступають у практичну фазу», ‒ розповідає співкерівник навчань від України Едуард Москальов.
«Rapid Trident» ‒ це наймасштабніші спільні сухопутні навчання підрозділів ЗСУ. До навчання залучено 350 одиниць техніки та понад дві тисячі військовослужбовців.
Завершаться навчання 15 вересня.