УГКЦ підтвердила відлучення від церкви львівського священика Василя Ковпака

СуспільствоНазарій Тузяк, 28 липня 2017924914
Попри відлучення у 2007 році від церкви Василь Ковпак продовжує вести богослужіння

Львівська архиєпархія УГКЦ підтвердила, що священик Василь Ковпак, який проводить богослужіння у Рясному, досі є відлученим від церкви. Через скарги парафіян на офіційному сайті архиєпархії опублікували виданий у 2007 році декрет про відлучення Василя Ковпака, підтвердивши, що той не має права називати себе греко-католицьким священиком.

«Пригадуємо вірним та духовенству Української греко-католицької церкви, що ще у 2007 році Колегіальний Трибунал Конгрегації Доктрини Віри визнав священика Василя Ковпака винним у вчинені злочину схизми та виніс кару великої екскомуніки», – йдеться у повідомленні на сайті Львівської архиєпархії УГКЦ.

Як пояснив ZAXID.NET працівник прес-служби архиєпархії отець Богдан Луковський, таким чином УГКЦ відреагувало на скарги парафіян.

«Є тривожні повідомлення від наших священиків про те, що приходять миряни і кажуть, що отець Василь Ковпак з Рясного стверджує, що вже повернувся, що з нього зняли велику схизму і що він є греко-католицьким священиком. Тому, щоб не виникало суперечностей, ми ще раз опублікували цей декрет і підтвердили, що він і далі діє», – пояснив отець Богдан Луковський.

За інформацією УГКЦ, Василь Ковпак продовжує вести богослужіння у Рясному, вводячи в оману парафіян.

«Він представляє себе греко-католицьким священиком. Він веде богослужіння там, де й вів і продовжує свою діяльність. Ми ж не можемо забрати храм. Але даємо це нагадування для наших парафіян», – додав Богдан Луковський.

Зазначимо, що Василь Ковпак є представником лефевристського руху. У листопаді 2007 року у Львівську архієпархію надійшов виконавчий декрет Ватикану, яким Василя Ковпака відлучили від церкви.

Як пояснював тоді прес-секретар Української греко-католицької церкви Ігор Яців, Василь Ковпак без благословіння церкви створив семінарію, а згодом наполягав, що служіння необхідно проводити тільки за старим обрядом. Через те, що священник не реагував на зауваження керівництва УГКЦ, його й відлучили від церкви.

Як вказано у декреті УГКЦ, Василю Ковпаку заборонено приймати святі тайни, виконувати будь-які служіння, його не слід допускати до участі у божественній літургії та будь-яких інших прилюдних богопочитаннях. Будь-які його дії у період відлучення вважатимуться недійсними. Попри це, за інформацією УГКЦ, Василь Ковпак продовжує свою діяльність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук